Bakan Koca Sakarya'dan duyurdu! Okullarda maske kalkacak mı?

Sakarya'ya bir dizi program için gelen  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak Sakarya Valiliği'ne uğradı. Burada il değerlendirme toplantısı yapan Koca, toplantının ardından Sakarya'da basın mensuplarının karşısına geçti. 

Bilim Kurulunun haftaya en önemli toplantılarından birini yapacağını belirten Bakan Koca, okullar dahil maske konusunda önemli kararların alınacağını duyurdu.

Bakan Koca'nın açıklamalarından satır başları:

Salgının ağır yükü üzerimizden kalkarken gündemimiz de değişti. Vatandaşımızın sağlık hizmetini en iyi koşullarda alması için gayret gösteriyoruz. Sakarya da bizim için sağlık konusunda önemli bir şehrimiz. Şuan 1776 yataklı hastanelerimiz olmak üzere 9 yatırımımız devam ediyor. Sakarya Şehir Hastanesi önümüzdeki yıl tamamlanacak. Sakarya'da toplam yatak sayısını 900'lerden 2 binlere çıkardık.


''EN KÖTÜ GÜNLERİMİZ GERİDE KALDI''

Salgın etkisini azaltmaya başladı. Özellikle sıfır vaka olan, sıfır yoğun bakım olan illerimiz olmaya başladı. Şuan 19 ilimizde yoğun bakımdaki hasta sayısı sıfır. Her geçen gün bunun arttığını görüyoruz. Geçen yıl maskeli bu son yazımız olacak demiştim. O dönem inanan çok olmadı. Bahar geldi ve o yaza giriyoruz. En kötü günlerimiz geride kaldı endişe etmeyiniz diye konuşmam olmuştu. O dönemde de bilim insanları arkadaşlarımız olmak üzere endişeyle yaklaştılar. Yine tekrar ediyorum 'En kötü günlerimiz geride kaldı.'

OKULLARDA MASKE KALKACAK MI?

Koca, maske uygulaması ve diğer tedbirlere ilişkin soruyu, "Özellikle maske uygulamasının yoğun uygulandığı yer okullarımız. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da haftaya Bilim Kurulu bunu değerlendirmiş olacak. Bilim Kurulu özellikle haftaya, bugüne kadar yaptığı en önemli toplantılarından birini yapmış olacak. Bununla ilgili Bilim Kurulu sonrası zaten daha detaylı açıklamamız olacak." şeklinde cevapladı.

- Akyazi.net , Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/9918524/bakan-koca-sakaryadan-duyurdu-okullarda-maske-kalkacak-mi