Ete yapılan yüzde 48'lik zammın nedenini duyunca şok olacaksınız!

Sakarya'da sabahın erken saatlerinde başlayan sıralar ile gündeme gelen Et ve Süt Kurumu bu hafta et fiyatlarına bir kalemde yüzde 48 oranında zam yapmıştı.

Halkın ucuz et ihtiyacını karşıladığı Et ve Süt Kurumu'nun bu zammı vatandaşlardan tepki görmüştü.


Yapılan zamla birlikte sığır kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya çıktı. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun ise yapılan zammın gerekçesini açıkladı.

''ÇOK UZUN KUYRUKLAR OLUŞUYORDU''
Sakarya halkı  Et ve Süt Kurumu Satış Mağazaların Sakarya'da artırılmasını ve ilçelere de gerekirse mobil mağazalar kurulmasını isterken Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, yapılan zammın nedenini uzun kuyruklara bağladı.


Dünya’dan Ali Ekber Yıldırım’a konuşan Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, zammı ‘uzun kuyruklar’ sebebiyle yaptıklarını açıkladı. Uzun’un açıklaması şöyle:

“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık. Ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi.”

- Akyazi.net , Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/9780012/ete-yapilan-yuzde-48lik-zammin-nedenini-duyunca-sok-olacaksiniz