Doktorların dönüş gününde SEAH ana baba günü!

Medyabar.com.tr
Sağlık meslek örgütlerinin desteklediği eylemler çerçevesinde  Sakarya'da doktorlar haftanın ilk 3 günü acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler,  çocuk aciller, kanser hastaları, yoğun bakım hastalarının bakımı aksamayacak, yoğun bakım ve yatan hastalara verilenler dışındaki tüm hizmetleri durdurdu.


Hekimler ve sağlık çalışanları hak ettikleri ücretler ve çalışma koşullarına, sağlıkta şiddete karşın etkin yasanın kabulü ve salgının meslek hastalığı olarak kabul edilmesi başta olmak üzere sorunlarının çözümüne  dikkat çekmek için bu yolu seçmişti.


Ancak 3 gün boyunca hastaneye gidemeyen vatandaşlar grevin bitmesiyle birlikte Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine deyim yerindeyse akın etti.


Medyabar Whatsapp hattına gelen fotoğraflar ise hiç iç açıcı değil. 3 gün hizmet alamayan vatandaşlar hastanede oldukça yoğunluk oluşturdu.


Acil girişindeki uzun kuyruklar dikkat çekerken, polikliniklerde de bir o kadar vatandaşların yoğunluğu gelen fotoğraflarla gözler önüne serildi. 

- Akyazi.net , Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/9754326/doktorlarin-donus-gununde-seah-ana-baba-gunu