Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme Rehberi

Küçük stil hileleri ile vücudunuzu hayalinizdeki gibi gösterebileceğinizi biliyor musunuz? Büyük beden kadınlar için stil hileleri daha fazla önem kazanıyor. Çünkü bu sayede vücudunun bazı bölümlerini arka plana itmek ve bazı bölgeleri de ön plana çıkarmak mümkün hale geliyor. Peki, büyük beden kadın giyim ürünlerini seçerken ya da bir tarz oluştururken nelere dikkat etmeli? Sizler için keyifli bir giyim rehberi hazırladık!

Kıyafetler Üzerinize Tam Oturmalı!

Öncelikle yapılan en yaygın hatalardan biri olan bol kıyafet seçimine değinelim. Fazla kiloları gizlemek için büyük beden giyim ürünleri arasından seçim yaparken bol kıyafetlere yönelmeniz doğru değil. Bu durum tam tersi bir etki yapar ve sizi olduğundan daha kilolu gösterir. Bunun yerine üzerinize tam oturan büyük beden giyim ürünlerine yönelmelisiniz. Bir büyük beden seçimi değil, sizin bedeninize uygun olan seçimi yapmanız çok önemli!

Gösterişli Modellerden Uzak Durmayın!

Genellikle olabildiğince hatta alabildiğine sade kıyafetler tercih ediliyor. Oysa büyük beden olmanız, genç büyük beden elbise modellerinden uzak durmanız ya da gösterişli tasarımları giymemeniz gerektiği anlamına gelmez. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler simli, payetli, işlemeli ya da desenli olabilir. Bunun hiçbir önemi yok, kendinizi sadece düz kumaşlardan hazırlanan sade elbiselere ya da gömleklere mahkum etmeyin!

Kalıpları Kırın Ve Kombin Hazırlarken Özgür Olun!

Çok sayıda kadın kombin hazırlarken kendini belirli kalıpların içine sokuyor. Oysa bu da yapılan en yaygın ve en büyük hatalardan biridir. Özgür düşünmeli ve kendinize yakıştığına inandığınız büyük beden yazlık elbiseler ya da büyük beden gömlek modelleri arasından seçim yapmalısınız. Sadece belirli kurallara yani stil hilelerine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Aklınıza yerleşmiş olan kalıpların dışına çıkın!

V Yaka Olmazsa Olmaz!

Gardırobunuzda mutlaka V yaka kesimine sahip olan büyük beden bluz modelleri ya da tişört modelleri olmalı! Çünkü boyun ve göğüs bölgesini açıkta bırakan bu kıyafetler, üst bedeninizin daha uzun görünmesini sağlar. Haliyle olduğunuzdan daha zayıf görünmeniz de mümkün hale gelir. Gardırobunuza büyük beden abiye elbise kazandırırken de boyun ve göğüs kısmının çok fazla kapalı olmamasına dikkat edin. Sıfır yaka ya da bisiklet yaka yerine V yaka kesimine yönelmenizi öneririz.

Düşük Bel Mi Yüksek Bel Mi?

Yaşanan en büyük handikaplardan biri de düşük bel mi yoksa yüksek bel mi tercih edilmeli şeklindedir. Düşük bel kesimi alt bedeninizin daha ince görünmesini sağlıyor olsa da asla belinizi sıkmamalıdır. Aksi halde yanlardan taşan fazla kilolar istediğiniz hoş görünümü yakalamanızı önler. Yüksek bel ise özellikle göbek ve kalçaları gizlemek adına doğru tercih olabiliyor. Ancak yüksek bel pantolonları seçerken de kalça kısmının vücudunuzu tamamen sarmasını sağlamalısınız. Yani düşük bel de tercih edilebilir, yüksek bel de… Önemli olan doğru bedeni seçebilmek!

Özel Günlerde Kurtarıcınız: Siyah Elbiseler!

Kokteyller, açılışlar, nişanlar, düğünler ve doğum günü partileri… Elbette özel günlerde herkesten daha şık olmak isteyeceksiniz. İşte böyle günlerde rotanızı hemen büyük beden siyah elbise modellerine çevirin. Dilediğiniz gibi aksesuar kullanmanıza olanak tanıyan bu elbiseler aynı zamanda şık ve zarif görünmenizi de sağlar. Bu elbiseleri bulmak için mağazaları tek tek gezmenize ise hiç gerek yok. Stil sahibi kadınlar büyük beden siyah elbiseleri internetten alıyor. Yani Buyukbedenstil.com adresi bu noktada imdadınıza yetişiyor. Sadece elbise modelleri değil büyük beden kazak modelleri ya da tunikler gibi size uygun onlarca farklı parçayı uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu siteye uğradığınızda neden bu kadar çok tercih edildiğini siz de anlayacaksınız.

- Akyazi.net , Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/9483942/buyuk-beden-kadinlar-icin-giyinme-rehberi