Başsavcılık Çiğdem için devreye girdi! Karara itiraz edildi, genç kadın devlet korumasında...

MEDYABAR.COM -
Sakarya'da yaşayan Çiğdem B. isimli genç kadın, boşandığı eski eşinin kendisini bıçakla alıkoyduğu ve ailesini de bıçakla tehdit ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz aylarda adli makamlara başvurdu.
Çiğdem B.'nin eski eşi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İKİNCİ DURUŞMADA TAHLİYE KARARI

Bugün sabah saatlerinde davayla ilgili görülen ikinci duruşmada ise yargılamayı yapan mahkeme, eski koca için tahliye ve ev hapsi kararı verdi.

GENÇ KADININ YARDIM ÇIĞLIĞI

Mahkeme çıkışında bir video yayınlayarak sosyal medyada paylaşan Çiğdem B., "Eski eşim geliyor, beni bıçakla evimden kaçırmaya çalışıyor, ailemi bıçaklamaya çalışıyor. İkinci duruşmada serbest bırakılıyor, kim bana sahip çıkacak? Hakime hanım diyor ki; 'Beni televizyonlara konu etme, ben sana güveniyorum, seni salıyorum, ev hapsine alıyorum'. Bu adam evde durmayacak zaten biliyorsunuz. Ben ölmek istemiyorum, artık istemiyorum, yeni ölen kadın istemiyorum yeter. Biri bana yardım etsin" dedi.

KURUMLAR HAREKETE GEÇTİ

Bu olayın haber olmasının ardından çeşitli kurumlar harekete geçti.
Sakarya Barosu Kadın Hakları Merkezi olayla ilgili çalışma başlatırken, ilk hamlenin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından geldiği öğrenildi.

SAVCILIK HEMEN İTİRAZ ETMİŞ

MEDYABAR.COM editörlerinin edindiği bilgiye göre Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Çiğdem B.'nin eski eşi için verilen tahliye kararına itiraz etti.
Başsavcılık, Çiğdem B. hakkında da koruma kararı alırken, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bulunan genç kadın koruma altına alındı.
İtiraz halen daha üst mahkemede değerlendiriliyor.

HABER DEVAM EDECEK

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/9364202/bassavcilik-cigdem-icin-devreye-girdi-karara-itiraz-edildi-genc-kadin-devlet-korumasinda