Sakarya'da Omicron Varyantı var mı ? İşte cevabı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca (Covid-19) Omicron varyantının Avrupa'dan sonra  Türkiye'de de özellikle kalabalık şehirlerde yayılmaya başladığını belirtti.

Bakan Koca, bugüne kadar Covid-19'un birçok varyantının görüldüğünü ve Omicron'un da bunlardan biri olduğunu anımsatarak, . ''Hızlı yayılan Omicron varyantı karşısında ülkemizdeki durum da Avrupa'daki duruma benzerlik göstermeye başlamıştır. Kalabalık illerimizde görülen yeni vakaların yüzde 10'undan fazlası artık Omicron kaynaklı. Omicron varyantına karşı, etkisi bilinen salgın tedbirlerine ek olarak başvurulması gereken kişisel tedbir söz konusu değil. Maske, sosyal mesafe ve aşıyla hayatımıza devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi kalabalık yerlerden ve havalandırması kısıtlı ortamlardan uzak duracağız. Korku ve kaygının hayatı olumsuz etkilediğini, tedbirinse daima işe yaradığını biliyoruz." dedi.
  Bakan Koca'nın bu açıklaması sonrasında ilimizdeki vakalarda Omicron Varyantı olup olmadığı merak konusu oldu. medyabar.com editörlerinin aldığı bilgilere göre ilimizde şu ana kadar Covid-19'un Omicron Varyantına rastlanılmadı. İlimizde görülen virüs vakalarının Delta Varyantı olduğu belirtilildi,

- Akyazi.net , Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/8957300/sakaryada-omicron-varyanti-var-mi-iste-cevabi