Aynen kurda kuzu teslim hikayesi gibi.. Skandalı Vali önledi

MEDYABAR.COM -
Yurt içinden topladıkları atları TIR ile getirip Arifiye'de   Sakarya Nehri kenarında kesmeye çalışan kişiler suçüstü yakalanmıştı. Sürecin skandala dönüşmesini Vali Oktay Çetin Kaldırım son anda önledi. 

ATLARI KESMEK ÜZEREYKEN
 Alınan bilgilere göre dün öğle saatlerinde yaklaşık 10 kişilik grubun at kestiği yönünde gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu yapılan denetimde 43 adet at bulundu. Olay yerinde yapılan aramalarda bıçak, masat, el kantarı, ilaç ve enjektörün de ele geçirildi

E.H. (37) isimli şahsın atları farklı illerden tır vasıtası ile getirdiği tespit edildi. Atları ticari ve yetiştirme amaçlı temin ettiğini beyan eden şahsın yanında akrabaları Y.Y. (40), E.H. (20), S.Y. (15), H.K. (32) ve İ.H. (25) isimli kişilerin de bulunduğu tespit edildi.


Bakımsız olan atlardan 5'inin yerde hareketsiz yattığını gören ekipler, Cumhuriyet savcısının talimatları doğrultusunda, atları Sakarya  Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Zabıta Timleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Olayla ilgili E.H ile yanındaki akrabaları Y.Y. (40), E.H. (20), S.Y. (15), H.K. (32) ve İ.H. (25) hakkında adli işlem başlatılırken kesilmekten kurtarılan hayvanlar  Cumhuriyet Savcılığı tarafından İlçe Tarım Müdürlüğüne teslim edildi.

ATLARI, KESMEK İSTEYENLERE TESLİM EDİLDİ
Tarım Müdürlüğü ise savcılık tarafından yediemin olarak kendilerine verilen atları, soruşturma süresinde bakması için tutanakla atları farklı illerden toplayarak kesmek istediği ön Çetin Oktay Kaldırım'a bildirilmesi üzerine, Vali Kaldırım,  cumhuriyet savcılığı ile görüşerek atların, teslim edildiği "at kasabından" alınarak   Adapazarı Belediyesi hayvan barınağına götürülmesini istedi.
  Bunun üzerine atlar teslim edildiği E.H'den alınarak hayvan barınağına teslim edildi

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/8813680/aynen-kurda-kuzu-teslim-hikayesi-gibi-skandali-vali-onledi