Efsane başkan Yaşar Yazıcı bu turnuvada anılacak

Akyazı Kaymakamlığı, Belediye başkanlığı ve Genlik Spor ilçe müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri Voleybol turnuvasında 35 yaş altı ve 35 yaş üstü 2 kategoride yapılacak turnuva 20 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 19.00 da başlayacak ve maçlar Atatürk kapalı spor salonunda oynanacak.

İlçe spor müdürü Adem Altun turnuva ile ilgili şu bilgileri verdi. Turnuvaya katılma isteyen takımların son müracaat tarihi 17 Aralık saat 17.00 olarak belirlendi, Yine aynı gün saat 17.00 de kura çekilişi yapılacak, Turnuvanın açılış maçı ise 20 Aralık saat 19.00 da oynanacaktır, Düzenlenen anlamlı turnuvamıza takımlarımızı, Voleybol severleri ve Yaşar Yazıcı severleri davet ediyoruz dedi.

Turnuva iki kategoride  olup 35 yaş üstü(01/01/1987 -1986- 1985…. Gibi)  ve 35 yaş altı( 31/12/1988 -1989-1990 … gibi) şeklinde yapılacaktır.   35 Yaş üstü kategorisinde 1 tane 34 yaşında oyuncu bulunabilir.   18 yaşından küçük oyuncular veli izin belgeleri ile oynayabilir.35 yaş üstü oyuncular alt kategori de oynayabilir.   Turnuva içinde üst grupta oynayan oyuncu aynı turnuvada alt kategoride oynayamaz. Bir oyuncu sadece bir gruptaki takımda oynayabilir.   Her takımın bir takım sorumlusu olacaktır.  Her türlü sorun bu sorumlu ile halledilecektir.   Takımlar takım listelerine 15 oyuncu yazabilecektir.   Maçlar başladıktan sonra kesinlikle yeni bir isim ekleme çıkarma yapılmayacaktır. Sakatlık veya olumsuz durumlar için kadrolarınızı geniş tutmanız iyi olur.   Maç başlamadan önce takımlardaki oyuncuların kimlik belgeleri kontrol edilecektir. Kimlik belgesi olmayan oyuncu sahaya çıkamayacaktır.   Her takım takım listeleri ile beraber sağlık beyanı formlarını doldurup Akyazı İlçe Spor müdürlüğüne verecektir. Her hangi bir sağlık problemi olan oyuncu kendi beyanı üzerine sorumludur.   Maçlar kazanılmış iki set üzerinden oynanacaktır. Çeyrek final yarı final ve finaller kazanılmış 3 set üzerinden oynanacaktır.   Turnuvada TVF Uluslararası oyun kuralları uygulanacaktır.   Oyuncu değişikliklerinde bir sette bir oyuncu hangi oyuncu ile değişiklik yaptı ise o oyuncu ile değişiklik yapar. Başka oyuncu çıkanın yerine giremez. Bir sakatlık olursa oyuncu değişiklik hakkı bittiyse bir başka oyuncu hakem izini ile oyuna girebilir. Oyunda dönme zorunludur. Sabit oyuncu yoktur. Libero oyuncu servis atan oyuncunun yerine arka alanda oyuna girer ön alana gelene kadar oyunda kalır. Ön alana geldiğinde değişiklik yaptığı oyuncu oyuna girer. Bu değişiklik sistemi sistemi çapraz iki oyuncu ile gerçekleştirilebilir.

- Akyazi.net , Spor bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/8749131/efsane-baskan-yasar-yazici-bu-turnuvada-anilacak