Atalay, asgari ücret için yüzde 36'yı işaret etti!

TV264/
Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Asgari Ücret Tespit komisyonun ön toplantısının ardından TV264'de canlı yayına katılarak toplantı öncesi son değerlendirmelerini yaptı. 7 milyonun üzerinde asgari ücret çalışanın olduğunu söyleyen Atalay, bu insanların yüzde 99'nun herhangi bir sendikanın bir üyesi olmadığını söyledi.

EN AZ YÜZDE 30 ZAM
Atalay son zamnalarda yaşanan enflasyon rüzgarı ile birlikte asgari ücrete yapılancak zammın en az yüzde 30 ve yüzde 40 oranında zam gelmesi gerektiğini söyledi.

'İŞVEREN BİZ BUNLARI NASIL ÖDEYECEĞİZ DİYOR!'

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ''iş verenlerin yüksek asgari ücret masrafını nasıl ödeyeceğini bize söyledi. İşverenler, Asgari ücrtten ödedeğimiz vergi yükünü azaltın diyor. Bizde iş verene bu konuda haklı buluyoruz''

'ERKEN RAKAM SÖYLEDİĞİMİZ ZAMAN İŞ VEREN VE HÜKÜMETİN ELİNİ GÜÇLENDİRİYORUZ'
Açıklamalarına devam eden Atalay, ''Taraflar önümüze bir rakam getirsin. Toplumun büyük çoğunluğunun razı geleceği bir rakam istiyoruz. Erken rakam söylediğimiz zaman iş veren ve hükümetin elini güçlendiriyoruz. Onlar önümüze rakam getirsin, biz de kendi fikrimizi söyleriz. Makul bir rakam getirirlerse bizde imzalarız. İlk 10 gün içinde bitirmeyi umut ediyoruz.

'BATIYORUZ DİYORLAR 3 BİN LİRA ALANLAR NE YAPSIN?'
Asgari Ücret Tespit komisyonuna gideceğini belirten Atalay, sözlerini bitirmeden şu ifadeleri kullandı; ''İş verenleri yıllardır biliyorum, çok iyi kazanıyorlar. Ama batıyoruz diye söylemlerde bulunuyor. Fakat 3 bin lira alan insanlar ne yapsın.''

- Akyazi.net , Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/8742612/atalay-asgari-ucret-icin-yuzde-36yi-isaret-etti