Eczacı kalfası virüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı! Eczaneye karantina!

MEDYABAR.COM.- Özel Adapazarı Güneşler Bölgesinde bulunan bir eczane koronavirüs önlemleri gerekçesiyle 14 günlük karantina uygulaması kapsamında kapatıldı..

medyabar.com'un aldığı bilgilere göre bahse konu eczanede çalışan eczacı kalfası iddialara göre bir süre önce virüsle ilgili semptomlar gösterince hastaneye getirildi. Burada da , tedbir amaçlı olarak virüs şüphesiyle gözetim altına alındı.

Bunun üzerine de eczane tedbir amaçlı olarak kapatılırken, çalışanlar ise evlerinde 14 gün süreyle karantina altında kalacaklar.

Eczanenin karantinadan kapatılması sonrasında  şimdi bu eczaneye kimlerin girip çıktığı da araştırılıyor.

O eczaneden medyabar'a açıklama geldi. Açıklama şöyle..

''Eczanede çalışanlarından birinin eşinin iş yerinden arkadaşı pozitif çıkınca çalışanım gidip test yaptırdı sonuç dün pozitif çıktı.

Eczanem kapatılmadı ben tedbir amaçlı kapattım  Eczane karantinada değil, bir çalışanımız dışında biz de karantinada değiliz.

Tedbir için 14 gün evden çıkmayacağız. Bize test yapılmadı Sağlık müdürlüğü bulaşıcı hastalıklar birimi,ateş öksürük olursa hastaneye başvurmamız gerektiğini söyledi.

Medyabarın haberinden sonra bir sürü insan panikle,virüs bize bulaştı mı test yaptıralım mı diye beni ve personellerimi aradı. Biz hastalarımızı sakinleştirmeye çalışıyoruz. Bize bile test yapılmadı biz her türlü önlem aldık, eldiven , maske yüz maskesi, taktık. Sürekli kapı kolları, pos cihazı yerler dezenfekte edildi şeklinde açıklama yapıyoruz..''

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4219227/eczaci-kalfasi-virus-suphesiyle-hastaneye-kaldirildi-eczaneye-karantina