Ak Parti'de 4 isim öne çıktı! İşte o isimler ve gerekçeleri

AK Parti'de 7 Şubatta yapılacak olan il kongresi öncesinde aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Sakaryada yapılan istişareler sonrası önceki gün Ankaraya çağırılan 11 adayı adayı ile yapılan ön mülakat sonrasında gözler son kararı verecek olan Başbakan Ahmet Davutoğlu?na çevrildi.

SÜLEYMAN SOYLU İLE GÖRÜŞTÜLER

Sakarya Koordinatörü İstanbul Milletvekili Osman Boyraz tarafından il başkanlığını belirlemek üzere yapılan istişareler sonrası öne çıkan 11 isim önceki gün AK Parti Genel Merkezine davet edildi. Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığında kurulan komisyonda ön mülakata alınan aday adayları ikinci istişareyide tamamlamış oldular.

SIRADA BAŞBAKAN DAVUTOĞLU VAR 

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu tarafından hazırlanacak rapor sonrası ön mülakattan geçen aday adayları bu kezde Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşecekler.

Başbakan Davutoğlu'nun aday adaylarıyla yapacağı görüşmenin ardından ise il başkan adayı netlik kazanmış olacak. Davutoğlu'nun aday adaylarıyla yurt dışında olması nedeniyle önümüzde hafta Salı ve ya Çarşamba günü görüşeceği ifade ediliyor.

4 İSİM ÖNE ÇIKTI 

Önceki gün AK Parti Genel Merkezinde 11 aday adayı ile yapılan mülakatta il başkanlığı için 4 ismin öne çıktığı belirtiliyor.

Bu isimlerin Süleyman Özmen, Sezai Akyol, Mehmet Yılmaz ve Ersan Dursun olduğu konuşuluyor..

Gerekçe olarak ta,

Milletvekili Hasan Ali Çelik'in Mehmet Yılmaz'ı,

diğer isim Süleyman Özmen'i ise milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ali İhsan Yavuz'un

Avukat Sezai Akyol'u ile milletvekili Şaban Dişli'nin desteklemesi gösteriyor.

Ak Parti'de son ve sürpriz aday olan avukat Erhan Dursun'u ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ın desteklediği konuşuluyor.

Ak Parti'de il başkanlığı seçimi bir anlamda 'güçler savaşı' anlamına geliyor..

- Akyazi.net , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4215886/ak-partide-4-isim-one-cikti-iste-o-isimler-ve-gerekceleri