Balıkçılar Karadeniz'de ceset buldu..

Karasu ilçesinde sabah saatlerinde Palamut avlamak için teknelerde Karadenize açılan balıkçılar, Karadeniz'de Kocaali ilçe sınırları içerisinde sahilden yaklaşık 2 deniz mili açıkta çürümeye yüz tutmuş bir ceset buldular.

Üzerinde karışık renkli tişort, parçalanmış şort bulunan ceseti teknelerine alan balıkçılar sahil güvenlik komutanlığına haber verdiler. Sahil Güvenlik tarafından alınan ceset Karasu ilçesine Yeni Mahalle'ye karaya getirerek polise haber verdiler.

Ancak balıkçıların cesedi buldukları yerin Kocaali ilçesi sınırları içerisinde olması nedeniyle ceset otopsi için ambulansla Kocaali ilçesine gönderilerek Kocaali İlçe Devlet Hastanesinde otopsiye alındı.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan otopside cesedin uzun süre denizde kalmasından dolayı bir çok uzvu olmayan yüzü tanınmayacak derecede olan üzerinde renkli tişort ve parçalanmış şort bulunan cesedin 1-2 aylık olduğu belirtildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı olay yeri ekiplerinin fotoğraflarını çektiği ceset DNA için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Cesedin Karadeniz'den geçiş yapan gemiden düşen bir yolcuya da ait olabileceği belirtilirken Karasu ve Kocaali ilçelerin de denizde kaybolan bir kişi ihbarı olmadığı da ifade edildi.

Cihan EMRE Karasu'dan yazıyor

MEDYABAR.COM

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4214831/balikcilar-karadenizde-ceset-buldu