Bülbül istifasını istedi. Akyazı MHP fena karıştı!

MEDYABAR.COM-ÖZEL 

MHP Akyazı ilçe başkanı Ahmet Birinci Amatör ve Profesyonel liglerde yıllarca kendinden söz ettirmiş, ilçede sevilen bir sima namı değer 'Tik Tak Ahmet 

Birinci'nin son günlerde il teşkilatı ile aralarında sürtüşmeler yaşandığı bu sürtüşmenin restleşmeye kadar gittiği konuşuluyor. 

Söylenenlere göre MHP İl Başkanı Muhammet Levent Bülbül, Akyazı İlçe başkanı Ahmet Birinci'yi i teşkilatına çağırarak görevi bırakması ister.. 

Kongreye sayılı günler kala il başkanı tarafından istifası istenen Birinci ise bu teklif üzerine kongreye kadar devam edeceğini söyleyince ikili arasında gerginlik yaşanır..

İl Başkanı Muhammet Levent Bülbül, hemen istifa konusunda ısrarlı olunca istifası istenen Akyazı İlçe Başkanı Ahmet Birinci '' Ben istifa etmiyorum Sen gereğini yaparsın!" cevabını vererek il binasından ayrılır.. 

Ve MHP'de yaşanan bu olanlar,istifa konusu ilçede kulaktan kulağa yayıldı.

Birçok partili zaten kongre yakın böyle bir davranışın doğru olmadığı görüşünde. 

Bazı partililer ise, kongreye yakın bir tarihte ilçe başkanı Ahmet Birinci'yi görevden almanın MHP ye faydadan çok zarar vereceği görüşünde. 

Yaklaşık 12 yıldır bu görevi yürüten ve başarılı çalışmalarıyla MHP yi ilçede 2.nci parti konumuna getiren teşkilatıyla karşı karşıya kaldığı bu durum Ahmet Birinci'yi üzdüğü ve konu hakkında konuşmadığı gözleniyor. 

Hatta Bazı belediye meclis üyeleri ve partini ileri gelenleri böyle bir durum karşısında gerekli tepkiyi gösterecekleri ilçe siyasi kulislerinde konuşuluyor. 

Bazı partililer ise İl teşkilatının bu tutumunu 
‘'Küçük olsun benim olsun'' mantığı ile yaptığını bu düşünceyle partiyi bitirme noktasına getirildiğini söylüyorlar. 

Akyazı'da gergin bekleyiş sürerken İl teşkilatı'nın konu hakkında yapacağı hamle de bekleniyor. 

MHP'nin güçlü olduğu bu ilçede nasıl bir yol izleyeceği şimdiden merak konusu oldu...

- Akyazi.net , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4211137/bulbul-istifasini-istedi-akyazi-mhp-fena-karisti