Karadenizde 2nci erkek cesedi

Aziz GÜVENER'in özel haberi..

MEDYABAR.COM.- ÖZEL

 Karadeniz'de Pazar günü Kocaali ve Kandıra Kerpe yakınlarında aynı saaatlerde bulunan üzerlerinde tişort bulunan denizde uzun süre kaldıkları çürümüş iki erkek cesedi gözlerin Ağustos ayında İstanbul Kumburgaz'da deniz bisikletiyle denize açıldıktan sonra kaybolan 5 gencin kaybolmasına çevrildi.

İki gencin cesedinin Kocaali ve Kandıra Kerpe'de bulunduklarını öğrenen Kumburgazda kaybolan gençlerin yakınları bir umuttur diyerek denizden cesetleri bulunan gençlerin kimliklerini öğrenmek için Sakarya ve Kocaali Emniyetini aradılar..

KOCAALİ'DE İLK CESET

Pazar günü öğle saatlerinde Karasu ilçesinde sabah saatlerinde Palamut avlamak için teknelerde Karadenize açılan balıkçılar, Karadeniz'de Kocaali ilçe sınırları içerisinde sahilden yaklaşık 2 deniz mili açıkta çürümeye yüz tutmuş bir ceset buldular.

Üzerinde karışık renkli tişort, parçalanmış şort bulunan ceseti teknelerine alan balıkçılar sahil güvenlik komutanlığına haber verdiler. Sahil Güvenlik tarafından alınan ceset Karasu ilçesine Yeni Mahalle'ye karaya getirerek polise haber verdiler.

Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan otopside cesedin uzun süre denizde kalmasından dolayı kolları ve bacakları gibi bir çok uzvu olmayan yüzü tanınmayacak derecede olan üzerinde renkli tişort ve parçalanmış şort bulunan cesedin 1-2 aylık olduğu belirtildi.

Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı olay yeri ekiplerinin fotoğraflarını çektiği ceset DNA için İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

KANDIRA'DA İKİNCİ CESET

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde yine Pazar günü sahil kenarında bir ceset bulundu.

Kerpe sahilinde üzerinde erkek şortu bulunan ve uzun süre denizde kaldığı anlaşılan cesedi gören vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Kandıra İlçe Jandarma ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı cesette incelemelerde bulundu. Uzun süreden bu yana suda kaldığı tahmin edilen ve henüz kimliği tespit edilemeyen ceset otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ADLİ TIP'TA DNA ARAŞTIRMASI

Karadeniz'de pazar günü Kocaali ve Kandıra'da üzerlerinde tişort ve şort bulunan iki erkek cesedinin bulunması, Kumburgaz'da kaybolan 5 gencin ailelerini umutlandırdı..

Denizden çıkartılan gençlerin kendi çocukları olabileceğini ihtimaline karşılık aile fertleri emniyetten bilgi aldılar.

Bu arada denizden çıkartılarak Adli Tıp Kurumuna gönderilen iki gencin cesedinin burada Kumburgazda kaybolan gençlerin yakınlarından alınan DNA ile karşılaştırılacağı öğrenildi..

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4210375/karadenizde-2nci-erkek-cesedi