Piti Orhun’un ardından

Öyle insanlar vardır ki, onlar sadece insanlara iyilik yapmak, yardım etmek, her türlü işlerine koşar adım gitmek, o işleri ve yardımları yaparken yorulmamak, bıkmamak, hatta of bile dememek için yaratılmışlardır.  O insanlar hiçbir ayırım yapmadan ve de hiçbir karşılık beklemeden herkesi severler ve sayarlar. O sevgi ve saygı o mükemmel meziyetlere sahip olan insanlara aynı şekilde sevgi ve saygı olarak döner.   

Yukarıda saydığım tüm bu güzel meziyetleri fazlasıyla üzerinde taşıyan bu güzel ve değerli kardeşim PİTİ Orhun’da onlardan biriydi.

Bundan 5 yıl önce yakalandığı amansız hastalıkla öylesine mücadele etti ki, o mücadeleyi bilen ve görenlerden olduğum halde yazıya döküp sizlere anlatma şansımın olmadığını ifade etmek isterim.

Bir delikanlı düşünün ki, sağlığı yerinde iken her saniyesinde kardeşlerime, arkadaşlarıma, komşularıma, büyüklerime nasıl yardım edebilirimi düşünsün. Bunu sadece düşüncede bırakmasın ve hemen icraata geçirsin. Bu güzellikleri ve yardımlarını yaparken o güzel yüzünden gülücükler ve mutluluğu eksik olmasın.

Bir insan düşünün ki, onu 7’den 77’ye herkes sevsin. İnsanoğlu biraz mantıklı düşündüğünde bunun gerçek olamayacağını düşünebilir. Ama bütün bunların doğru, gerçek olduğunun en önemli tanıklarından biri de benim. Bunun altını çizmeliyim.

O amansız hastalığa yakalandığında bırakın Kuzuluk’u, Akyazı’yı Sakarya’yı, tanımıyor olmalarına rağmen sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarından etkilenerek Türkiye’nin her yerinden hatta yurt dışından yüzlerce kişinin inşallah benim kanım uyar diye dualar edip dakikalarca sırada bekleyerek kanların verenler aklıma geldiğinde inanın gözlerimden süzülen yaşlara hakim olmak bile istememişimdir.

İşte bu kadar değerli PİTİ Orhun kardeşimizi bugün itibarıyla kaybettik. O yakınlarını, eşini dostunu, arkadaşlarını ve tüm sevenlerini üzüntü içinde bırakarak yaptığı tüm iyilikleri ile birlikte sevdiği mevlasına kavuşmak üzere aramızdan ayrıldı.

Ben güzel kardeşimiz PİTİ Orhun’a Allah’ımdan rahmet, kederli ailesi ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yürekten sevdiğimiz ve gönüllerimizde taht kuran güzel kardeşim mekanın cennet olsun. 07.03.2020

- Akyazi.net , Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4207834/piti-orhunun-ardindan