Traktörle FSM köprüsünden geçtin cezası!

Akyazı İnönü Mahallesinde ikamet eden Adem Civan Boztepe Mahallesindeki Fındık bahçelerinde kullandığı traktörüne Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden kaçak geçtiği için toplam 43,75 lira ceza geldi.

Uzun zamandır İstanbul'a başka bir araçla dahi gitmediğini ifade eden Adem Civan, gelen cezayla birlikte şok olduğunu söyledi. Şaşkın sürücü ise 43 lira için uğraşamam diyerek cezayı ödedi.

Adem Civan, "Geçtiğimiz günlerde bana üzerinde Ulaştırma ve Altyapı bakanlığı KGM 1.bölge müdürlüğünden 03.06.2018 tarihinde 54 HV 214 plakalı aracınızla kaçak geçiş yaptığınız tespit edildiğinden diye başlayan 5 lirası geçiş ücreti 35 lirası ceza olmak üzere toplamda 43.75 lira yazılı ceza makbuzu geldi.

Bahse konu plaka Traktörüme aittir. Traktörümü sadece Akyazı’ya bağlı Boztepe Mahallesinde bahçe işlerinde kullanıyorum. Akyazı ilçe merkezine dahi yılda bir kaç kez iner traktör oda bakım mazot gibi ihtiyaçlarda. Bırakın traktörümü ben ömrümde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden başka bir araçla dahi geçmedim. Traktörle İstanbul’a gidip bu köprüden nasıl geçilir onuda anlamadım. 43 lira 75 kuruş için devletle uğraşamam dedim cezayı ödedim" dedi.

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4205167/traktorle-fsm-koprusunden-gectin-cezasi