Selman Demirtaş :Mısır üreticileri mağdur ediliyor

Saadet Partisi Akyazı ilçe başkanı Selman Demirtaş Tarım bakanlığınca 2016 yılı 14 rutubet mısır fiyatı ton başına 740 lira olarak belirlenmesine rağmen ilimizde TMO nun destekleme alımı yapmaması nedeni ile üretici tüccarın insafına terk edilerek mağdur edilmektedir.

Demirtaş 30 rutubet mısırın fiyatı 580 tl olması gerekirken TMO nun alım yapmaması nedeni ile fiyat piyasada 500 tl ye kadar düşmüştür. Yıllardır ilimizde TMO tarafından alım yapılmaması nedeni ile aynı mağduriyet yaşanmaktadır.

Başkan Demirtaş Buradan ilgililere sesleniyoruz. TMO nun alım yapmama nedeni nedir? Kim yada kimler alım yapılmasına engel olmaktadır?. Bu ilin vekilleri seçilmişleri göz göre göre her yıl tekrar eden bu mağduriyetle neden alakadar olmamakta, sorunun çözümü için girişimde bulunmamaktadır.?

Saadet Partisi Akyazı ilçe başkanı Selman Demirtaş Mısır üreticisini mağdur eden bu uygulama ile alakalı ilgileri göreve davet ediyoruz. Her fırsatta millet iradesi vurgusu yapanların ellerindeki yetkiyi millet lehine kullanmalarını talep ediyoruz dedi.

- Akyazi.net , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4204698/selman-demirtas-misir-ureticileri-magdur-ediliyor