Dikkatli gözler onları yakaladı!

Alınan bilgilere göre Kocaeli'de yaşayan M.M(16) ve C.K.(26) E.C(19) ve E.C Sakarya'ya gelerek Hendek ilçesindeki İ.S'ye ait kuyumcu dükkanına girdi. Kasa görevlisiyle konuşan 3 kardeş görevli başka bir işle ilgilendiği sırada el çabukluğuyla raflardan bir adet yüzük, bir bileklik ve bir çift küpeden oluşan 14 ayarlık altın setini çaldı. 3 kardeş daha sonra kuyumcudan ayrıldı.

Kuyumcu sahibi İ.S daha sonra soyulduğunu farkederek polis ekiplerine ihbarda bulundular. Olay yerine giden Sakarya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri güvenlik görüntülerini inceledi.

3 kardeş hakkında araştırma yapan polis hırsızlardan, 16 yaşındaki M.M ve ablası 26 yaşındaki C.K'yi Adapazarı'ndaki ilçe otobüs duraklarında kıyafetlerinden tanıdı. Hendek'eki kuyumcu hırsızlığında giydikleri kıyafetle yeniden Adapazarına gelen iki kardeş suçüstü yakalanarak gözaltına alındılar.

2 kardeşin sorgu sonrası çaldıkları altın setini bozdurduklararak, harcadıkları belirlendi. Daha sonra sağlık kontrolünden geçirilen 2 kardeş, Hendek Adliyesine sevk edildi.

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4204681/dikkatli-gozler-onlari-yakaladi