Dolandırmak için öyle bir numara yaptı ki!

Adapazarı Çark Caddesi mevkiinde bulunan bir parkta S.K(50) isimli bir şahıs, 2 tane küçük yaşta çocuğun yanına giderek kendisini milli eğitim müdür olarak tanıttı. Çocuklara kendilerini çeşitli eğitim kurslarına kayıt ettireceğini söyleyen S.K, çocuklardan cep telefonlarını vermelerini istedi.

Telefonlardan birini alarak çocukların ailesiyle görüşen S.K, iki aileyide kendisinin milli eğitim müdürü olduğunu söyledi. Dolandırıcıya inanan aileler, kurs kayıtı için onay verince çocuklar ve dolandırıcı şahıs Çark Caddesi istikametine doğru bir süre birlikte yürüdü.

3 SAAT İÇİNDE 2 İLDE ÇALDI

Daha sonra çocuklara kısa bir işi olduğunu söyleyip uzaklaşan S.K çaldığı 2 adet telefonla birlikte kaçtı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri ihbarlar üzerine S.K'nın otobüs terminaline giderek İstanbul'a yola çıktığını belirleyip şahısı otobüsten ineceği sırada İstanbul Bayrampaşa Otobüs Terminali'nde otobüsten ineceği sırada kısakıvrak yakaladı.

Üzerinde çocuklardan gaspettiği telefonlar ve 2 adet daha çalıntı telefonla yakalanan S.K Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. S.K Adapazarı'ndaki hırsızlıktan yaklaşık 3 saat önce Eskişehir'de aynı şekilde başka bir çocuğu daha dolandırarak telefonunu gasp ettiği belirlendi.

Öte yandan ekipler doalndırıcı şahsın 94 tane daha benzer suça karıştığı ve hakkında yakalama kararı olduğu belirtildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan S.K, sağlık kontrolünden geçirilerek Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4197402/dolandirmak-icin-oyle-bir-numara-yapti-ki