Akyazı Ak Partide son kulisler

Alaattin Onur
Alaattin Onur

Yerel seçimler yaklaştıkça her gün yeni bir isim piyasaya çıkıyor. Bazıları belediye başkan adayı olmak için çalışmalar yaparken, bazıları da sadece adının konuşulması için varyetelere giriyor.

Benim kulağıma gelen ve aday olmak için mücadele verenlerin kulislerdeki durumuna kulak kabarttım. İşte Ak Parti Akyazı’daki siyasi kulislerde konuşulanlar.

Nail Kahveci

Nail Kahveci Ak Parti ilçe başkanı. Bir ara onun da aday adayı olacağı konuşuluyordu. Kahveci bu konuda net konuştu. “ben ilçe başkanıyım. Benim aday adayı olmam için genel merkezin izni gerekli. Bu nedenle böyle bir izin olmadan bu sözü konuşmam” diyor.

Kahveci aday adaylığı konusunda dışarıdan gelecek adaylara sıcak bakmıyor. “Eğer aday adayı olacaksa Partinin içinden olmalı. Kahveci parti içerisinden birçok arkadaşımız aday adayı olmak istiyor en doğal hakları. Ben parti içerisinden aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımın hepsine aynı mesafedeyim. Fakat Paraşüt aday adaylarına sıcak bakmıyorum” diyor.

Ali Ateş

Akyazı Belediye Başkanlığı için aday adaylığında ismi geçen Akyazı Belediye Meclis Üyesi Avukat Ali Ateş, kendisinin aday adaylığı konusunda tedbirli davranıyor.

Ak Parti’den Akyazı Belediye Meclis Üyesi ve Büyükşehir belediye meclis üyesi olan ve adı Belediye başkan adaylığında konuşulan Avukat Ali Ateş, süreç başlamadan konuşmak istemiyor ama aday adayı olacağını her fırsatta dile getiriyor.

Ateş Ak Parti kurulduğundan bu yana partinin bir neferi olduğunu, yapılacak olan belediye seçimlerinde süreç başladığında ilçe teşkilatı ile yapacağı görüşmeler sonucunda aday adaylığının netlik kazanacağını dostlarıyla paylaşıyor.

Ateş gündüz saatlerinde işi ile iştigal ederken akşamları ise köy ve Mahallelerde destek arayan çalışmalar yapıyor

Cevdet Akbaş

Akyazı’da yıllardır belediye meclis üyeliği yapan aynı zamanda İnşaat Mühendisi olan Cevdet Akbaş ailece Ak Partili.

Cevdet Akbaş yakın dostlarıyla yaptığı sohbetlerde Meclis üyeliğine son noktayı koymak istiyor. Akbaş bir daha meclis üyeliği için aday olmayacağını belirtiyor.

İnşaat Mühendisi Cevdet Akbaş belediye başkanlığı için aday adaylığı süreci başladığında ilçe teşkilatı ile yapacağı görüşmeler sonrası aday adaylığı için müracaatta bulunacağını söylüyor.

Akbaş ya nasip diyor. Aday adayı olduğunda aday olma yolunda çalışacak. Fakat şartlar ne olursa olsun Ak Partiyi her zaman ön planda tutuyor. Aday olamaz ise aynı şevkle Ak Partinin başarısı için çalışacağını söylemeyi de ihmal etmiyor.

Hasan Akçan

Hasan Akçan farklı bir kişilik. Onun hedefi sadece başkan olmak. Bu hırsı onu bazen yanlışlara da itmiyor değil.

Saadet Partisi eski belediye başkan adayı, daha sonra Has partiye katılmış Has Parti genel başkanı Numan Kurtulmuş’un Ak Partiye katılmasından sonra oda Ak Partili olmuş bir isim.

Dostlarıyla yaptığı sohbetlerde çok iddialı konuşuyor. Hiç bir zaman aday adayı olacağım demiyor. Ben adayım diyor.

Akcan yakın dostlarına ise bana başkan diyebilirsiniz ben sadece gün sayıyorum gibi iddialı sözlerde söylüyor.

Fakat Hasan Akçan bir uyarı almış olacak ki son günlerde bu iddialı sözlerinin tersine aday adayıyım söylemini kullanmaya başladı.

Hasan Akçan adaylık için kendisini şartlandıranlardan. Ak Partiden aday olamaz ise şansını başka yerlerden denemek isteyecek mi onu zaman gösterecek.

Bir başka gerçek ise Saadet Partisi, MHP Akcan’ın adaylığına sıcak bakmaması.

Ali Şener Bayraktar

Akyazı Ziraat Odası ve Ticaret borsası başkanı Ali Şener Bayraktar önceleri ben adayım demiş fakat parti belirtmemişti.

Bayraktarın yakın dostları ise Bayraktarın öncelikle Ak Partiden aday olacağını söylüyorlar. Eğer Ak Parti olmazsa başka bir partiden aday olabileceğini konuşuyorlar.

Ak Partide Genel merkezi Bayraktarları Ordu ve Manisa mitingleri nedeniyle iyi tanıyor. Ak Partiye karşı yapılan bu mitingler bu gün Bayraktarları zorlayacağı konuşuluyor.

İlk günlerde her platformda adayım diyen Ali Şener Bayraktar son günlerde bu konuda pek konuşmuyor. Nedenini henüz anlayamadığımız bir beklenti içerisine girdi.

Ali Gezer

Son günlerde adı Ak Parti belediye başkanlığı için sıkça konuşulan bir isim. Ali Gezer İnşaatçı Mütahit İşadamı.

Ali Gezer bu güne kadar ben aday adayı olacağım demedi. Fakat yakın dostları Gezer’i aday adayı olması için ikna etmeye çalışıyor. Gezer ise “bizim için aslolan Ak Parti’nin başarısı. Bunun için ne gerekiyorsa hazırız” derken bu çalışmalarda bana verilecek bir görev varsa başım üstüne demeyi de ihmal etmiyor

Gezer ailesi Ak Partiye çok yakın bir aile. Başbakanlık Baş Danışmanı Erol Kaya, Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve birçok bürokrat Gezer sülalesini fertleri arasında. Fakat Ali Gezer bu konulara hiç girmiyor.

Ali Gezer’in adı aday adayları arasında konuşulmaya başlaması bazı aday adayı olan kişilerin iştahını kaçırmış gibi görünüyor.

Tabiî ki bir gerçek var oda bu aday adaylarının beklentisi Başkan Yazıcının aday gösterilmemesi halinde aday adayı olacakları.

Ak Parti Yaşar Yazıcı ile devam kararı verirse bunları konuşmanın hiçbir önemi kalmayacak.

- Akyazi.net , Alaattin Onur tarafından kaleme alındı
https://www.akyazi.net/makale/4194615/alaattin-onur/akyazi-ak-partide-son-kulisler