Kar şehre Kuzeyden giriş yaptı.Gözler valilikte

MEDYABAR.COM Meteoroloji'nin günler öncesinde yaptığı uyarı sonrasında ilmizde kar yağışı şehrin kuzeyinden Yenikent'te başladı..

Yenikent Bölgesi'nde bulunan Karaman, Korucuk ve Camili Mahallesi'nde bastıran kar yağışı bir anda hayatı olumsuz yönde etkiledi..

Akşam saatlerinden itibaren bastıran yoğun kar yağışıyla Camili, Karaman ve Korucuk Mahallelerindeki yokuşlarda bazı araçlar yolda kaldı.

Büyükşehir: Hazırız

Kar yağışı nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Adapazarı kent merkezi, Serdivan Kampüs yolu, Yenikent Bölgesi başta olmak üzere il genelinde alarma geçti. Bütün bölgelerde önlemlerin alındığını belirten yetkililer, iş makinalarının bütün yerlere anında müdahale edeceğini belirtti.

Karayolları
Sakarya'nın içinden geçen TEM otoban, D-100 ve D-650 karayollarında ise alarm verildi. Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri TEM'in her iki yönüyle ilgili ayrı ekipler kurdu. Antalya yolu olarak bilinen D-650 karayolu ile D-100 karayolunda da ekipler hazır bekletilirken, köy iken Büyükşehir yasasıyla mahalle statüsüne dönen alanlarda ise Büyükşehir Belediyesi önlem aldı.

Gözler valilikte
Kar yağışının ilerleyen saatlerde etkili olması beklenirken Sakarya Valiliğinin kar yağışıyla ilgili gelişmeleri yakından takip ettiği bilgisi geldi.
İstanbul'da okulların bir gün tatil etmesine neden olan yağışların bölgemizde de ilerleyen saatlerde etkili olacağını dikkate alındığını belirten yetkililer gelişmelere göre tatil kararının çıkabileceğini ancak şu an için öyle bir kararın sözkonusu olmadığını belirttiler

Saat 18.00 Yenikent Kar yağışı başladı

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4194146/kar-sehre-kuzeyden-giris-yaptigozler-valilikte