Saçaklardan Sarkan Buzlar Tehlike Saçıyor

Akyazı ilçesinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Hava sıcaklığının gece -9 dereceye düşmesi sebebiyle binaların çatılarındaki saçaklarda 1 metreyi aşan buzlar oluştu. Zaman, zaman düşen buzlar tehlike saçıyor. Düşen buz kütlelerinin yaralanmalara hatta ölüme bile yol açabileceği konusunda uyaran yetkililer, vatandaşların buz sarkan saçakların altından geçmeleri konusunda uyarıda bulunarak, şunları kaydetti: "Özellikle havanın ısınmaya, kar erimeye başladığında saçaklardan sarkan buz ve kar kütleleri halinde düşmektedir. Bu durumda tehlike giderek büyüyor. Mümkün olduğunca böyle durumda saçakların altında beklememek ve yürümemek can güvenliği açısından son derece hayati önem taşırken mal güvenliği içinde araçlarınızı saçakların altına park etmemeleri gerektiği konusunda uyardılar."

BUGÜN CUMA
İlçe’de bulunan Camilerin saçakları da 1 metreye yakın Buz olunca yetkililer kimsenin canı yanmadan O buz kütlelerine bir önlem alınması gerektiğini bildirdiler.
Bugün Cuma namazı kılınacağı için vatandaşlar Camilere akın edecek Camilerin saçakları buz kütleleriyle kaplı olduğu için tehlike saçıyor.

Hacı İbrahim Aydın

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4193884/sacaklardan-sarkan-buzlar-tehlike-saciyor