Önce hastanelik etti sonra özür diledi

Karapürçek'te bir kavgaya karıştığı iddiasıyla gözaltına alınan kardeşinin araç içinde dövülmesine müdahale edince jandarma tarafından dövülerek hastanelik edildiği iddiasında bulunan Ferdi Ayna hastanede tedavi gördü. Kafasına aldığı darbe ile bayıldığını iddia eden Ferdi Ayna SAÜAH'ta tedavi edildiği esnada ablası o anları görüntüleyerek sosyal medyadan paylaştı.

Medyabar.com:-

Olay dün akşam saatlerinde Karapürçek'in Teketaban Mahallesi'nde meydana geldi. Ferdi Ayna'nın avukatına verdiği ifadeye göre; dün Ekinli Mahallesi Muhtarı Mehmet Can'ın darp edilmesi ve oğlu İ.Can'ın bıçaklaması olayına karıştıkları gerekçesiyle İ.Y., R.K., ve H.A. jandarma tarafından göz altına alıdı.

Gelen bir telefonla olayı duyan Ferdi Ayna köy merkezine gelerek kahve önünde bekleyen Jandarma ekiplerine olayı öğrenmek üzere soru sormaya başladı.

Bu esnada jandarma aracı içerisinde H.A. ve R.K.'nın jandarmada görevli bir astsubay tarafından dövüldüğünü gören Ferdi Ayna kapıya giderek H.A. ve R.K'yı jandarmanın elinden almak istedi.

O esnada araçtan aşağıya inerek kendisi ile tartışmaya başlayan Astsubay'ın kafasına vurması ile baygınlık geçirdiğini anlatan Ferdi Ayna, gözünü Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde açtı.

Hastanede tedavi altına alınan Ferdi Ayna'nın kafasına 12 dikiş atılırken tedavi gördüğü o anları ablası cep telefonu kamerası ile çekerek sosyal medyadan paylaştı.

Ferdi Ayna avukatına verdiği ifade de ayrıca kendisini darp eden Astsubay'ın yanına gelerek senin olayla ilgin yok, "özür dilerim ama benden şikayetçi olursan seni de bu olaya dahil ederim" diyerek tehtid edildiğini iddia etti.

Jandarma tarafından geniş çaplı inceleme başlatılan olay sonrasında Ferdi Ayna avukatı aracılığı ile bu gün Adliye'ye giderek kendisini darp eden Jandarma Astsubayı ve yanındakilerden şikayetçi olacağını söyledi.

- Akyazi.net , Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4193542/once-hastanelik-etti-sonra-ozur-diledi