Başkan Akcan Zabıta Haftasını Kutladı

Başkan Akcan’ı kapıda karşılayan Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürü Emrullah Demirci Zabıta Müdürlüğü odasında kendilerini bekleyen personelin yanına geçtiler. Başkan Akcan tüm zabıta personeli ile tek tek tokalaşarak Zabıta haftasını tebrik etti.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan tüm Zabıta personelleri ile bir süre sohbet etmesinin ardından Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürü Emrullah Demirci’den Akyazı’da sürdürülen Denetim, kontrol, tedbir ve Zabıta uygulamaları hakkında bilgiler aldı.

Akyazı Belediyesi Zabıta Müdürü Emrullah Demirci “İlçemizin huzuru güveni refahı için, Halkımızın sağlığını tehdit edecek unsurları ortadan kaldırmak, haksız rekabet ve yasadışı kazanç sağlayan, dilenci, seyyar satıcı ve benzeri unsurlara tedbir almak, Sağlığa elverişsiz koşullarda üretim ya da imalat yapan yerleri tespit ederek gerekli işlemleri yapmak, İlçemiz trafiğinde hatalı parkları engellemek, kamu alanlarının vatandaşlar tarafından rahat kullanılabilmesini sağlamak gibi birçok hizmeti halkımıza sağlayabilmek adına var gücümüzle sizin önderliğinizde ve rehberliğinizde çalışıyoruz. ” dedi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Zabıta Müdürlüğünde tüm zabıta personeline yaptığı konuşmasında “ Ülkemizin en köklü ve en eski kurumlarından biri olan ve 1826 yılında kurulan ve her yıl 01 -07 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Teşkilatı’nın bu yıl 190. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.  Akyazı halkının memnuniyetini sağlayabilmek için gecesini gündüzüne katan vatandaşımızın huzurunu ve güvenini sağlayabilmek,  adına en üst seviyede tedbirler alarak, halktan gelen talepleri de anında değerlendiren sevgili zabıta Müdürlüğü personelimizi gayretlerinden ve başarılarından dolayı tebrik ediyor, çalışmalarında kolaylıklar ve üstün başarılar diliyorum. Bizler her zaman Halka hizmet hakka hizmet düsturu doğrultusunda hizmet vermeye devam etmeliyiz, Halkımızla 7 gün 24 saat iç içe yürüttüğümüz hizmetlerimizde adalet, dürüstlük ve kaliteden asla ödün vermemeliyiz. Sizler de bu anlamda elinizden geleni yapıyorsunuz başta Zabıta Müdürümüz Emrullah Demirci olmak üzere tüm Zabıta Personelimize teşekkür ediyor Zabıta haftanızı tebrik ediyorum. Vatandaşlarımız merak etmesinler Akyazı Belediyesi Zabıta teşkilatı her zaman görevinin başında ve sorumluluğunun bilincinde geçmişte olduğu gibi bugün de halkımızın yanındadır, onların huzuru ve refahı için görevine adalet, dürüstlük ve kaliteden ödün vermeden devam edecektir." dedi.

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4192608/baskan-akcan-zabita-haftasini-kutladi