Ehliyet almak istiyor amma

Recep Kaya. Akyazı’nın Kuzuluk Orta Mahallede ikamet ediyor. Yıllar önce geçirdiği bir kaza sonrası sağ elini büyük ölçüde kullanamaz hale gelmiş.

Recep Kaya kaza geçirmeden ve sağ kolunu büyük ölçüde kullanamaz hale gelmeden önce otobüs muavinliği yapıyordu. Kazayı da patlayan lastiğin yamasını yaptıktan sonra şişirirken lastik üzerinde olan demir parçasının kendisine isabet etmesiyle yaşamış.

Recep Kaya kaza sonrası aylarca hastanelerde yatmış. Çok sayıda da sakatlanan kolundan ameliyatlar olmuş ve bugünlere gelmiş. Kaza yapmadan önce muavinlik yaptığı için aracın her türlüsünü kullanabiliyordu. Recep Kaya şimdi ehliyetini alıp kendine uygun bir otomobil alıp kullanmak istiyor. Bu isteğine ulaşabilmek içinde tam teşekküllü hastaneden raporunu almış. Ne var ki, ehliyet almak için müracaat ettiği hiç bir sürücü kursu Recep Kara’nın bu müracaatını “sana uygun aracımız yok” diyerek kabul etmemiş.

Recep Kaya diyor ki; Benim psikolojik rahatsızlığı olan bir çocuğum var. Sık sık onu doktora ve hastanelere götürüp getirmek zorunda kalıyorum. Rahatsızlığından ötürü çocuğumu toplu taşıma araçları ile götürüp getiremediğim için özel araç tutmak zorunda kalıyorum. Onun için bütün imkanlarımı zorlayarak kendime uygun b ir otomobil alıp kendi işimi kendim görüp rahatlamak istiyorum. Bunun için de benim ehliyet almam lazım. Aylardan beri uğraş vermeme rağmen beni Akyazı ve Sakarya’da faaliyetlerini sürdürmekte olan hiçbir sürücü kursu uygun araçları olmadığını söyleyerek benim müracaatımı kabul etmedi.

Recep Kaya yetkililere Anayasal hakkımı kullanmak ve bana uygun ehliyet sahibi olmak istiyorum diye sesleniyor.

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/4184115/ehliyet-almak-istiyor-amma