MHP' den 30 Ağustos

30 Ağustos 1922’de Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Büyük Taarruz kendi bayrağı altında bağımsız bir şekilde yaşama ülküsü ve bu uğurda gösterdiği fedâkarlıklar neticesinde 30 Ağustos’ta emsalleri yine Türk Milleti tarafından ortaya konan bir zafere dönüşmüştür.

Yüreklerdeki millî alevin gücüyle, inanç ve iman ile yapılan kurtuluş mücadelesi, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zirveye taşınmış, bu vesileyle söken zafer şafağı, son yurdumuzun bahtını ve mukadderatını aydınlatmıştır.

30 Ağustos zaferiyle; 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Limanı’nda imzalanan teslimiyet antlaşması ve Ağustos 1920’de empoze edilen Sevr hıyaneti, Dumlupınar’da tarihin mezbelesine atılmıştır.

Vatanımıza, birliğimize ve dirliğimize kastetmeye yeltenenler şunu iyi bilmelidir ki! Türk Milleti’nin cesareti ve mücadelesi karşısında asla başarılı olamayacaklardır. Türk Milleti’ne ve Devletine kasteden her düşman unsuru Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünde vurguladığı üzere “Geldiği gibi gidecektir.”

Cumhuriyetimizin kurucularının, bizlere bırakmış olduğu kutsal emanetleri, lekelemeden, kirletmeden, üzerine katarak bizden sonraki nesillere aktarmak ebedi sorumluluğumuzdur.

Dün olduğu gibi, bundan sonra da, Aziz Milletimizin, birlik ve beraberliğine kast eden, her türlü terör odakları ve onların ağababalarına, Milletimiz üzerinde kirli hesaplar yapanlara, karanlık odaklara büyük Türk Milleti geçit vermeyecek, birlik ve bereberliğini her daim sürdürecektir.

"Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk Milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Cenab-ı Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Büyük Zaferin Yüzüncü Yılı Kutlu Olsun.

Soyhan Sofuoğlu
MHP Akyazı İlçe Başkanı

- Akyazi.net , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/11889544/mhp-den-30-agustos