30 Kişilik Hacı kafilesi Akyazı’dan uğurlandı

 Programda hacı adayları İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir 'inde katılımlarıyla Kur'an, ilahi, sohbet ve dua ile uğurlandı.  Kafile buradaki törenin ardından otobüse binerek Sakarya Büyükşehir Otobüs Terminaline hareket etiler.

Hacı adayları için terminal binasında da uğurlama programı düzenlendi. Din Görevlisi Adem Karadeniz’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda din görevlileri ilahiler okudu.

 İl Müftüsü Hasan Başiş, hacı adaylarına yaptığı konuşmada; “Rabbimize hamdolsun ki onun emrettiği ibadeti yapmak için evinizden, eşinizden, çocuklarınızdan ve komşularınızdan helalleşerek ayrıldınız. Şimdide inşallah dualarla buradan okunan Kur’an’ın bereketiyle yola çıkacaksınız. Bütün iyiliklerin kaynağı olan vahyin indiği topraklarda olmanın farkındalığına da değinen İl Müftüsü, bu yolculukta eş, dost, komşular hatta bütün ülkenin hac yolcularından beklentilerinin olduğunu belirtti. Uğurlama programı İl Müftüsü Başiş’in yaptığı duanın akabinde kafile başkanı Müftü Yardımcısı Mehmet Şahin’in yolculukla ilgili kısa bilgilendirmesi ile sona erdi.

Akyazı İlçe Müftülüğünün Grubu başında din görevlisi olarak Akyazı Gazi Süleyman paşa Camii Uzman İmam Hatibi Murat Aydoğdu hoca ile yapılacak Hac ziyareti 35 gün sürecek. Akyazı  Hac Kafilesi hac ibadetini tamamladıktan sonra 21 Temmuz tarihinde ülkeye dönecek.

- Akyazi.net , Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/foto/11160640/30-kisilik-haci-kafilesi-akyazidan-ugurlandi