BBP'den 19 Mayıs kutlaması

19 Mayısları, Türk gençliğini, milli benliğine sahip çıkmaya ve vatanın bölünmezliği, milletin birliği, ülkenin tekliği konusunda daha yoğun bilinçlendirmeye vesile kılmalıyız. Ne mutlu ki milletimiz mücadele azmini, birlik ve bütünlüğünü, 19 Mayıs 1919'daki gibi bugünlerde de diri ve canlı tutmaktadır. Yıllar önce yeniden ateşlenen bağımsızlık meşalesi; ekonomide, siyasette, kültürde ve her alanda 21. yüzyıla da ışık tutmalı; tüm bu noktalarda tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri daha sağlam bir şekilde inşa edilerek; yarının sahipleri olan bugünün gençlerine güçlü bir Türkiye emanet edilmelidir.
Bizler Alperenler olarak, Şehit Liderimiz Muhsin Başkan’ımızın “Bir elinde bilgisayar, bir elinde Kur’an olan bir gençlik hayal ediyorum” şiarına uygun bir şekilde, Türklük şuur ve vakarına, islam ahlak ve inancına sahip bir Müslüman Türk Gençliği yetiştirmekten başka çaremiz olmadığını bilerek, bu gaye ve arzuyla hareket etmemiz gerektiğinin bilinciyle yarınlara yürüme gayreti gösteriyoruz. Her anlamda donanımlı bir Müslüman Türk gençliğinin, hayalimiz olan Türkiye’ye ulaşmaktaki en etkili yol olduğunun altını bir kez daha çiziyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, milli mücadele önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına bir kez daha şükranlarımızı sunarak Allah'tan rahmet diliyor, milletimizin bu anlamlı bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Selam ve saygılarımla.
Büyük Birlik partisi Akyazı ilçe Başkanı
Naim Yolcu

- Akyazi.net , Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.akyazi.net/haber/10363748/bbpden-19-mayis-kutlamasi