• BIST 113.996
  • Altın 327,135
  • Dolar 6,1513
  • Euro 6,6674
  • Sakarya : 12 °C

Üvey Evlatmıyız ?

Salim Özyılmaz

Kuzuluk Mahalle sakinlerinin sürekli olarak birbirlerine sorduğu bir soru var “biz üvey evlatmıyız” Kuzuluk Mahalle sakinlerinin bu soruyu sorma nedeni alamadıkları hizmet ve özellikle de üç yıldan beri süre gelmekte olan alt yapı çalışmalarının bir türlü tamamlanamamış olması.

Kuzuluk Mahalle sakinlerinin isyanı Belediyeleri kapandıktan ve Akyazı Belediyesine devir olduktan sonra hizmet bakımından gerilerde kalmaları ve çevre temizlik, emlak ve su ücretlerindeki aşırı artıştan kaynaklanıyor.

Bilindiği gibi Kuzulukta üç yılı aşkın bir zamandır alt yapı çalışması sürüyor. Bir türlü bitirilemeyen bu çalışmalar nedeniyle Kuzuluk halkı son derece sıkıntı çekiyor. Sıkıntıların başında delik deşik durumda olan yollarının bir türlü asfaltlanmıyor olması geliyor.

Sürmekte olan alt yapı çalışmalarının denetlenmiyor olması da Kuzuluk Mahalle sakinlerinin bir başka sıkıntısı. Çalışmaların denetlenmiyor olmasından kaynaklı olarak gerek kanalizasyonun ve gerekse içme suyunun yeni hatlara bağlanmasından sonra ortaya çıkacak olan arızalar nedeniyle evlerinin önlerinin ve yollarının yeniden kazılacak olması sıkıntı duymalarının bir başka nedeni.

Gerçekten de Kuzuluk Mahalle sakinleri bugünlerde sıkıntılı günler geçiriyor ve üç yıldan beri bitirilemeyen alt yapı çalışmalarının artık bitirilmesini, yazın toz yutmaktan, kışında çamur çiğnemekten kurtulmak istiyor.  Kuzuluklular alamadıkları hizmet, çektikleri sıkıntılar nedeniyle kendilerine üvey evlat muamelesi yapıldığı iddiasındalar. Bende Kuzulukların bu iddialarına aynen katılıyorum. 

 Kuzuluk Mahalle sakinleri emlak ve çevre temizlik vergileriyle birlikte içme suyunda indirim bekliyor ama Akyazı Belediye Meclisinden geçen kararla da bu isteklerinin yerine getirilmesi pek mümkün görünmüyor. Belediyeleri kapanmadan önce bahse konu ödemelerin daha alt seviyelerde olduğunu belirten Kuzuluk Mahalle sakinleri Belediyelerinin tekrar geri gelmesi halinde tüm bu sıkıntılardan kurtulacaklarına olan inançlarını devam ettiriyorlar. Ben Kuzulukluların bu sıkıntılarını ve taleplerini bir kez daha yazıp kamuoyunu bilgilendirmek istedim. Ne de olsa bende Kuzuluk Mahallesi sakinlerinden ve aynı sıkıntıları yaşayanlardan biriyim.  

Bu yazı toplam 1696 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim