• BIST 111.141
  • Altın 328,012
  • Dolar 6,1716
  • Euro 6,7747
  • Sakarya : 22 °C

Şeker Tadında Bir Kongre

Salim Özyılmaz

SESOB’a bağlı Esnaf Odalarının kongreleri bir bir yapılıyor. Bugün de Bakkallar, Bayiler ve Sebzeciler Odasının kongresi yapıldı. Kongre yapmayan sadece Gıda Maddeleri ile Esnaf Odası kaldı. Şoförler Odasının dışında kalan diğer Odalarda seçimlere tek listeyle gidiliyor. Hal böyle olunca da kongrelerin heyecanı azalıyor.

Heyecanı en üst düzeyde olan kongreyi Şoförler Odası yaptı. Yapılan kongrede 5 kişi ben başkanlığına talibim diyerek ortaya çıktı ve kıran kırana geçen bir seçim sonrasında 16 yıldan beri o koltukta oturan Hikmet Özgür tekrar seçildi ve böylece güven tazelemiş oldu.

Yapılan bu kongrenin iki önemli özelliği vardı. Birincisi 606 üyeye sahip Odanın 508’i kongreye katılıp oylarını kullanmasıydı. İkincisi ise 6 adaylı bir seçim yaşanmasına rağmen ne adayların nede taraftarlarının tam bir demokrasi örneği vermeleri ve en küçük bir olaya sebebiyet verecek kırıcı bir davranış içinde olmamalarıydı.

Bu iki önemli özellik bu kongreyi özel kıldı ve bende kongreyle ilgili olarak yaptığım habere şeker tadında bir kongre diye başlık attım. Gerçekten uzun zamandan beri bu kadar seviyeli bir kongre izlemediğimi itiraf etmeliyim. Ben şahsen yapılan o kongrede her 5 adayı ve o adayların taraftarlarını yürekten tebrik ediyor ve bu kongrenin herkese örnek olmasını temenni ediyorum.

Çok seslilikten korkan siyasileri ve onların mensubu oldukları partilerin alt ve üst düzey yöneticilerine bu kongreyi kendilerine örnek gösteriyorum. Demek ki birden fazla aday olduğunda da kongre yapılabiliyormuş ve yapılan o kongre şeker tadında olabiliyormuş. Bu kongre onlara kapak olmalı diye de düşündüğümü ifade ediyorum. 

Kongreden hemen bir gün sonra güven tazeleyen başkan Hikmet Özgür’den çok sert bir açıklama geldi. Özgür açıklamasında Belediye Başkanı Hasan Akcan başta olmak üzere bazı kişileri seçime karışmakla suçluyordu. Hikmet Özgür’ün basına servis ettiği açıklaması zehir zemberekti. Özgür başkan açıklamasında işleri ve görevleri olmamasına rağmen seçime karışanları sert sözlerle kınıyordu.

Hiç de ilgileri olmamasına rağmen bu tür seçimlere o insanlar neden karışırlar ben şahsen anlamakta zorlananlardanım. Hakkın olmadığı halde seçime böyle karışırsan öyle cevap alırsın. Ben Hikmet Başkanı bu konuda haklı buluyorum. Hikmet başkanın söylediği gibi herkes işine bakacak. Bende aynı fikirdeyim.

İYİ Parti sahalara indi

Meral Akşener ve kader birliği yaptığı arkadaşları tarafından kurulan İYİ Partinin Akyazı İlçe teşkilatı Ankara’dan onay aldıktan sonra sahaya indi ve İlçeyi bir baştan diğer başa gezmeye ve Akyazılılarla bir ve beraber olmaya başladı.

İYİ Partinin ilk durakları İlçe’de görev yapmakta olan basın kuruluşlarının temsilcileri oldu. Bende dahil olmak üzere basın mensuplarını tek tek ofislerinde ziyaret eden İYİ Parti yöneticileri partilerinin kuruluş amacını ve kendilerinin Akyazı’da yapmak istediklerini bu ziyaretlerde anlatmaya çalıştılar. Son olarak da yine basın mensupları ile düzenledikleri bir kahvaltıda bir araya geldiler ve ziyaretlerinde eksik bıraktıklarını o kahvaltıda tamamladılar.

İYİ Partinin İlçe Başkanı Servet Top başta olmak üzere başkan yardımcılarını ve tüm yönetim kurulu üyelerine biz basın mensuplarına gösterdikleri yakın ilgi için teşekkür ediyorum. Kendilerine uzun soluklu o yolda başarılar diliyorum. 

Bu yazı toplam 639 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim