• BIST 120.121
  • Altın 309,907
  • Dolar 6,0659
  • Euro 6,5666
  • Sakarya : 11 °C

Salim Özyılmaz sordu... Akyazı dahil mi?

Salim Özyılmaz

Bir müddettir sizlerle birlikte olamadım. Bu süre içinde bir hayli de notlar birikti. Bugün sizlerle biriken o notlar arasından seçtiklerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk notum Kaymakamımızla ilgili. Yeni Kaymakamımız Akyazı’ya geldi ve görev ine başladı. Kendilerine hoş geldiniz diyorum. Her yeni gelende olduğu Kaymakamımızın da yeni görev e başlaması nedeniyle Akyazılılar kendisine hoş geldiniz ziyareti yapıyorlar.  Binde bir grup meslektaşımla birlikte Pazartesi günü saat 14.30 da yeni Kaymakamımızı makamında ziyaret edeceğiz.

Yeni Kaymakamımız Yakup Güney’le ilgili olarak çalıştığı yerlerden meslektaşlarımızla yaptığım görüşmelerden iyi sonuçlar aldım. İyi bir insan, iyi bir yönetici ve hepsinden de önemlisi çalışkan bir bürokrat olduğunu öğrendim. Bu duruma sevindiğimi söylemeliyim. Pazartesi günü yüz yüze yapacağımız görüşmeden de çıkaracağım sonucu yine sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yeni Kaymakamımız Yakup Güney İlçemizin 37. Kaymakamı olarak göreve başladı. Kendisinden önce İlçemizde 36 Kaymakam görev yapmış. Bunlar arasında iz bırakanlar var, hiç iz bırakmadan gidenler var. Yeni Kaymakamımız inşallah iz bırakıp gidenler arasındaki yerini alır. Ben bir kez daha kendilerine hoş geldiniz diyor ve Pazartesi günü yüz yüze görüşmek dileğiyle saygılarımı gönderiyorum.

İkinci notum Belediye Başkanı Hasan Akcan’la ilgilidir. Hasan Akcan yaptığı hizmetlerden ziyade kırdığı potlar ve yaptığı gaflarla anılacaktır. Eylül ayına ait yapılan meclis toplantısında söylediği sözde unutulmayacaklar arasındaki yerini almıştır.

Hasan Akcan o toplantıda kendisine soru yönelten MHP grubuna cevap vermemiş ve o sorular kurum mahremiyetidir şeklinde verdiği cevapla sadece geçiştirmiştir. Özellikle Aksartepe ile ilgili olarak 20 milyon avroluk projeyi neden kabul etmediniz de basit bir projeyle ihalesini yaptınız şeklindeki soruya cevap vermemesi herkes gibi benimde kafamda soru işareti bırakmıştır.

Hasan Akcan’ın Meclis Üyelerine hitaben “Sakın endişe etmeyin görev yaptığımız 5 yıllık süre için bize Allah bile hesap sormayacaktır” şeklindeki aç ıklama çok tehlikeli bir açıklama olmasına rağmen cevap vermesi gerekenlerin sessiz kalmış olmalarını ben şahsen çok manidar bulduğumu ifade etmek istiyorum.

O konuşmaya şöyle bir cevap vermek isterim. Cevabım şudur; “Görev yaptığınız her saniye için yüce mevlamız size tek tek hesap soracaktır. Hesap vermekten sizi kimse kurtaramaz” Birde mahremiyet diyerek vermediği cevaplar içinde  “ Sorulan o soruların neresinde mahremiyet var” diye Hasan Akcan’a sormak isterim.

Üçüncü notum İlçemiz Emniyet Müdürü ile alakalıdır. Emniyet Müdürümüzde İlçemize yeni atanmıştır. Meyil müddetini kullandıktan sonra geldiği Akyazı’da yeni görev ine başlayan Emniyet Müdürümüze de hoş geldiniz diyorum ve yine bir grup meslektaşımla birlikte kendilerini ziyaret edeceğimizi şimdiden açıklamak istiyorum.

Dördüncü notum AK Parti İl Başkanı Sevgili kardeşim Fevzi Kılıç’a olacaktır. Sayın İl Başkanının Kaynarca’da yaptığı partisinin genişletilmiş toplantısında yaptığı konuşmada AK Parti olarak iktidarda olduğumuz süre içinde Belediyecilikte devrim yarattık demiş. Sevgili kardeşime o konuşmanıza Akyazı’da dahil mi? diye sormak istiyorum. Vereceği cevabı da merak ediyorum.

Beşinci notum Akyazı Kooperatif Başkanınadır. Çiçeği burnunda başkan kardeşime 65 yaş üstü kartları olanlara şoförlerin göstermekte oldukları tepkiyle ilgilidir. Mehmet kardeşimden tepki göstermekte olan şoförleri uyarmasını bekliyorum. Tepkiyi kartla seyahat etmekte olanlara değil, o kartları verenlere göstermeleri lazım. O tepkiler sürerse hiç de hoş olmayan sonuçlar olabileceğini şimdiden yeni Başkanı hatırlatmak istiyorum.

Son notum siyasetle ilgilidir. Yaklaşmakta olan yerel seçimler nedeniyle gönüllerinde Muhtar, Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye başkanlığı yatanlar yavaş yavaş kendilerini lanse etmeye başladılar. Yerel seçimlere daha 6 ay olmasına rağmen aday adayların şimdiden ortaya çıkıyor olmalarını ben 31 Mart 2019 da yapılacak olan Mahalli seç imlerin hayli çekişmeli ve zorlu geçeceği şeklinde değerlendiriyorum.  Bir sonraki yazımda aday adaylarını tek tek sizlere tanıtacağım ve onlarla ilgili de görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.

Bu yazı toplam 1907 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim