• BIST 115.642
  • Altın 318,852
  • Dolar 6,1029
  • Euro 6,5856
  • Sakarya : 8 °C

Resmen başladı

Salim Özyılmaz

Bilal Soykan İlçe Seçim Kurulu hakiminden mazbatasını aldı, Belediyeye geldi önceki Başkanla devir teslimi yaptı ve koltuğa oturarak resmen göreve başladı.

Bir önceki yazımda ifade ettiğim gibi Bilal Başkanın işi gerçekten zor. Belediyenin borcu tavan yapmış durumda. Soykan o borçları ne zaman ve nasıl bitirecek te düzlüğe çıkacak doğrusu benim de merakımdır.

Bilal Soykan makama oturur oturmaz ilk icraatı yardımcılarını belirlemek ve göreve başlatmak oldu. Yardımcılarında sürpriz olmadı. Daha önce başkan yardımcısı olacakların isimlerini basın olarak kamuoyuyla paylaşmıştık. Başkan yardımcılığı için paylaştığımız bir isim daha vardı. O da Ünal Gündüz’dü. Ünal Gündüz’ün de yakın bir zamanda Akyazı’ya gelip görevine başlamasını bekleyenlerdenim.

Bu atamaların hemen arkasından Müdür pozisyonunda olanlarla ilgili geniş çaplı bir değişikliğe gitti. Kiminin yeri değişti kimine birden fazla Müdürlük vererek Müdür sayısında küçülmeye gitti. Bütün bunları yeni göreve başlayan bir Başkan için normal saymamız gerekiyor. Bazılarına belki anormal gelebilir ama bana göre yapılanlar normaldir diye düşüncemi sizlerle paylaşmak isterim.

Belediyemiz ilk meclis toplantısını da yaptı. Bu toplantıda Meclis Başkanvekillikleri, Daimi Encümen üyeleri, Meclis katiplikleri ile Komisyon üyeleri ve bağlantılı olan birlikler için temsilcilerin seçimi yapıldı. Üyesi oldukları bazı birliklerden de ayrılma kararı alındı. Ayrılmalarla ilgili alınan kararların bazılarına MHP’li Meclis grubu gibi bende katılmıyorum. Bunu da belirtmek isterim.

Başkan Soykan makama oturdu ama henüz tam anlamıyla bir çalışma ortamı bulamadı. Geçmişte olduğu gibi bu dönemde de Başkana yapılan ziyaretlerin ardı arkası kesilmiyor. Ziyaretçilerin biri geliyor diğeri gidiyor. İnşallah bu geliş gidişler uzun sürmez. Başkanda görevine tam odaklanır ve çalışmaya başlar.

Bilal başkanı ben, Alaattin Onur, Davut Kaya, Remzi Arman ve Hacı Aydın’la birlikte basın olarak bizde ziyaret ettik. Ziyaretimizi kısa tuttuk. Çünkü arkamızda oluşan kalabalığı görünce gereğinden fazla oturmak bize yakışmazdı. Nitekim bizde kısa tuttuk ve makamdan ayrıldık

O kısa süre içinde başkana basın mensupları olarak bizler başarı dileklerimizi ilettik, işinin zor olduğunu hatırlattık ve de Belediyenin ekonomik durumunu düzeltmek için yapması gereken ne ise onu zaman geçirmeden yapması gerektiğini söyledik. 

O kısa ziyaretimizde Başkan Soykan’da basının tüm eleştirilerini ve önerilerini dikkate alacağını söyledi ve yoğunluğun azalmasından hemen sonra bir basın toplantısı yapacağını, belediyenin ve Ak-Belde A.Ş. nin durumu ile ilgili geniş bir şekilde bilgi vereceğini söyledi.

Yazımın hemen başında ifade ettiğim gibi Belediye Başkanı koltuğa oturdu ama maalesef o koltuk hiç de rahat bir koltuk değil. Basın olarak bizler bütün dikkatlerimizi Belediyenin ve Şirketin mali yapısı ile her iki kurumun personel sayısı ve yapısına ilişkin bilgilerin paylaşılacağı Soykan başkanın yapacağını söylediği basın toplantısını çevirmiş durumdayız. Bakalım o açıklamadan neler çıkacak. Bekleyip göreceğiz.

Yazımı birkaç teşekkürle tamamlamak istiyorum. İlk teşekkürüm seçim süresi içinde AK Partinin yaptığı tüm etkinlikleri bana dakika dakika geçen partinin basından sorumlu yöneticisi sevgili kardeşim Yusuf Çokal’a olacak. İkinci teşekkürüm ise MHP İlçe Başkanı sevgili kardeşim Ali Dertliye ve Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin’e olacak. Sevgili başkanda tüm seçim çalışmalarını anında bana aktardı. Üçüncü teşekkürüm Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Selman Demirtaş, son teşekkürüm de yine seçime Büyük Birlik Partisinin belediye başkan adayı olan sevgili kardeşim Naim Yolcu için olacak. Hepinize teşekkür ediyorum ve sizlere buradan sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.  

Bu yazı toplam 1527 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim