Bu Kadarına Pes Demek Lazım

3 Nisan salı günü Belediyenin Meclis toplantısını izledim. Hayli yüklü gündemi olan toplantı öncesinde her zaman olduğu gibi gündem dışı konuşmalar yapıldı. Biz gazeteciler özellikli olarak muhalefet partisi meclis üyelerinin konuşmalarına kulak kabartır ve can kulağı ile dinleriz. Sebebi gayet açıktır. Belediye Başkanının mensup olduğu partinin Meclis üyeleri bu tür toplantılarda çıkıp da hele hele basının önünde Başkanı eleştirmez, ya da soru sormaz. Bunu yapsa yapsa muhalefet partisine mensup üyeler yapar. O nedenle basın mensupları olarak bizlerde onların konuşmalarını bekler, şayet konuşurlarsa da iyi dinlemeye özen gösteririz.

Salı günkü toplantıda da bu böyle oldu ve kürsüye ilk olarak MHP’li Meclis Üyesi A.Hikmet Kurt geldi ve Belediye başkanına yapılanlar için teşekkür etti, geçmiş ve gelecek bayramları kutladı, Afrin de kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimizi tebrik etti, şehitlerimize dua yaralı gazilerimize şifa, halen Ülkemizin bekası için mücadele etmekte olan kahramanlarımıza da başarı dileğinde bulundu. Birde kendisi Altındereli olduğu için yarım kalan kanalizasyon çalışması ne zaman tamamlanacak, doğalgaz ne zaman gelecek diye sordu ve çok önemsediği uyuşturucu konusundaki düşüncelerini dile getirerek konuşmasını tamamladı. Bu konuşmada gazeteciler için ekmek çıkmazdı. Nitekim de çıkmadı ve bizde Kurt’un konuşmasını normal bir haber niteliğinde okurlarımızla paylaştık.

Kürsüye ikinci gelen isim ise yine MHP’li Murat Öz oldu. Öz’de konuşmasının başında yapılanlar için Başkana teşekkür etti ama arkasından da sorularını sıraladı. Öz, Başkan Akcan’a şunları sordu; Mahallelerde yapılmakta olan arazi ya da bina satışlarında önce o Mahallenin Muhtarıyla konuşulsun sonra gereği yapılsın dedi. Güzel bir öneriydi bu öneriyi Başkan Akcan’da kabul etti.

Öz ikinci olarak ortada dolaşmakta olan konuşmalarla ilgili soru sordu ve dedi ki; Nedir promosyon meselesi dedi ve arkasından da AK_Belde A.Ş.nin Yıldız konutlarını neden satın aldığını ve şu andaki durumun ne olduğunu sordu. Ekleyerek sizin kadar bizlerde töhmet altındayız. O nedenle bu konuşmaları sonlandırmak için bir basın toplantısı düzenle açıklamanı yap ve kamuoyunu bilgilendir bu tür ithamlardan hem sen hem de biz kurtulalım önerisinde de bulunmayı ihmal etmedi.

Başkan Akcan promosyon ve yıldız konutları ile ilgili sorulan soruya verdiği “ Onların hepsi dedikodudan ibaret. Elinde belgesi olan gitsin Savcılığa suç duyurusunda bulunsun” şeklinde oldu ve ben umursamazlığın bu kadarına pes dedim.

Ayyuka çıkan ve sağır sultanın bile duyduğu o istenmeyen ve itham altında bırakan konuşmaları ve suçlamaları bu tür kaçamak cevaplarla sonlandırmak imkansızdır. Yasalara uyduğunu, ne kendisinin ne meclis üyelerinin başlarını öne eğecek bir icraat yapmadığını, yapılmakta olan konuşmaların tamamen dedikodudan ibaret olduğunu, biz küçük siyaset yapmıyoruz. O devri kapattık. Biz büyük siyaset yapıyoruz demekle de o konuşulanlar sonlanmaz.  Mutlaka açıklama yapmak lazımdır diye de Akcan’a hatırlatma yapmak istiyorum.

Promosyon ve yıldız konutları meselesini gündeme taşıyan MHP İlçe Başkanının Akcan’ın verdiği cevaptan sonra sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya baktığımızda bu konunun Savcılığa kadar gideceğini gösteriyor. Eroğlu Başkanın, paylaşımında işçilere sonuna kadar arkanızdayız. Yuvarlak, mişli ve mışlı sözler bizi etkilemez. Promosyonunuzu paşa paşa ödeyecekler. Ödenene kadarda bu işin peşini bırakmayacağız şeklinde destek çıkmasını fazlasıyla beğendim.

Bakalım promosyon paraları hak sahiplerine ödenecek mi? MHP İlçe Başkanı bu konuyu sonlanana kadar takip edecek mi? Bunu zaman gösterecek.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.