Altınordu’yu iki dakikada teslim aldık

Ligin ilk maçında Göztepe’ye yenilen takımımız ikinci maçında yine bir İzmir takımı olan Altınordu’yu deplasmanda yenip üç puanla tanışması hepimizi mutlu etti.

Maça her iki takımda temkinli başladı. İlk yarım saat içinde iki takımda karşılıklı olarak birer kere rakip kale önünde tehlikeli oldu ama golü bulamadı.

Göztepe maçında yerinde oynamayan ve yediğimiz golde hatası olan Hurşit bu defa yerinde oynadı ve takımın en iyileri arasında yerini aldı. İşte o Hurşit maçın 35.dakikasında rakip kaleye bir bazuka gönderdi. Hurşit’in o müthiş şutunda rakip takım kalecisi Emre parmaklarının ucuyla topa dokundu ve 90’a giden top o dokunuş sonrasında üst direğe de çarparak kornere gitmesi bize gol geliyorum müjdesi verdi.

Bu atağımızdan bir dakika sonra bir dakika önce aldığımız müjde gerçek oldu ve yine Hurşit bu defa yakaladığı fırsatı kaçırmadı ve takımımızı öne geçiren golü attı. Bu golde Hurşit’in fırsatçılığının yanı sıra sağ kanattan Oğuz Yıldırım’ın yaptığı nefis ortayı da unutmamak lazım.

Tribünde taraftarımız, ekran başında bizler Hurşit’in golüyle sevinirken bu golden iki dakika sonra sahneye Kasongo çıktı ve rakip takımın yaptığı hatayı af etmedi ve sevincimizi ikiye katlayan ikinci golümüzü rakip ağlara gönderdi ve skor iki dakika da 2-0 oluverdi. İlk yarı bu skorla tamamladı.

İkinci yarıda takımımız daha dikkatli, rakibe fırsat vermeyen, fırsatını bulduğunda da rakip kale önünde gol arayan taraftı. Özellikle sol kanattan geliştirdiğimiz ataklar rakip kale önünde büyük tehlikeler yarattı ama oyuncularımız ellerine geçirdikleri o fırsatları golle sonuçlandıramadılar.  

Burada biraz da maçın 75.dakikasında Hurşit’in yerine oyuna giren Burak ayağında topu fazla tutmamış, çalım yerine daha müsait durumda olan arkadaşına pas verebilseydi skor daha farklı olabilirdi.  O nedenle teknik patronun Burak’ı fazla çalım atmaması konusunda uyarması gerekir diye düşünüyorum.

Bu maçta oyuncularımız bir önceki maça göre daha derli topluydular ve ne yaptığını bilen bir futbol sergilediler. Oynadıkları futbol güzeldi ve attığımız iki golle de o güzellik zirve yaptı.

Bitmek bilmeyen enerjileri ile takımımızı destekleyen taraftarımızı, güzel futbol ve güzel gollerle bizleri mutlandıran oyuncularımızı, onları bu maça hazırlayan teknik heyetimizi yürekten tebrik ediyorum. İnşallah bu galibiyet seriye dönüşür ve sevincimiz her geçen hafta katlanarak devam eder. Bu da benim temennimdir.

 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder

# ilk, yarım