Daha çok isteyen kazandı

Daha çok isteyen kazandı

Yıllar sonra geri geldiğimiz 1.ligin perdesini ezeli dostumuz olan Göztepe maçı ile açan takımımız 90 dakika içinde kendisinden daha iyi oynayan ve daha çok gol pozisyonu bulan, kısaca “ ben bu maçı kazanmayı çok istiyorum” diyen taraf olan Göztepe kazandı ve biz bu maçını kaybederek lige de kötü bir başlangıç yapmış olduk.

Oynadığımız ligin ilk maçında aldığımız bu yenilgi Sakaryaspor camiası olarak bizleri derinden üzdü ama kaybettiğimiz bu maçın eksiklerimizi görmemiz bakımından da önemli olduğunu düşünüyorum.

90 dakika içinde takımımızda üç blok arasında önemli kopmalar vardı. Özellikle orta alanda yer olan oyuncularımız pas trafiğini istedikleri gibi yapamayınca beklenenin üzerinde fazla top kaybı yaşadık. Bu da bizim hücum gücümüzü azalttı ve alt seviyeye indirdi. Bizim bu eksiğimiz kuşkusuz misafir takıma yaradı ve onlar bizden daha fazla kalemize geldiler ve tehlike yaratıp daha çok gol pozisyonu buldular.

Yediğimiz gol de golü atan Obinna Mamah sağ çaprazdan topa mükemmel vurdu. O topu kalecimiz göremedi bile. Birde golü atan oyuncunun ceza alanı içinde savunma oyuncumuza attığı çalımlar herhalde bizim oyuncunun başını döndürmüştür diye düşünmeden kendimi alamıyorum.

Son dakika içinde attığımız golün iptali doğruydu. Çünkü golü atan oyuncumuz açılan topa dokunamadı ve top yerine rakip kaleciye teması olunca faul yapmış oldu ve hakemin süzemediği o pozisyon sonrası verdiği gol VAR’a takıldı ve yapılan incelemenin ardından da gol iptal oldu.

Ozan Sol gibi bir oyuncuya oyuna girdikten 3 dakika sonra kırmızı kartla oyun dışı kalması yakışmadı. Rakibe gözü kapalı girmek suretiyle kırmızı kart görerek takımını bir kişi eksik bırakmak hiçbir oyuncunun hakkı değil. Bu eksiklik maçın geri kalan bölümünde kendini çok fazla hissettirdi. Oyuncularımız kart konusunda daha dikkatli olmaları hususunda teknik ekip tarafından sık sık uyarılmalıdırlar.

Yıllar sonra çıktığımız 1.ligin ilk maçını kaybettik. Bu maçtan ve aldığımız yenilgiden dersler çıkarıp geleceğe daha umutla bakmamız lazım. Aksi halde zor bir ligde bizi zor günler bekleyebilir.

Sakarya Göztepe maçı ülke hatta dünya genelinde örnek gösterilebilecek güzelliklerle dolu bir maç olarak tarihe geçecek ve arşivlerdeki yerini alacaktır.

Gerek maç öncesi iki takım taraftarının şehir merkezinden stada kadar kol kola girerek yürümeleri, maçın başından sonuna kadar dostluk sloganları atmaları, birbirlerini alkışlamaları, birbirlerine çiçek vererek başarı dileklerinde bulunmaları, Göztepeli futbolcuların Tatangaların tribününe giderek onlara çiçek takdim etmesi, seremoni sonrası her iki takımın birlikte tribünlere giderek taraftarları selamlaması gerçekten şahane ve asla unutulmayacak görüntüler ve tarihe altın harflerle damga vuracak müthiş güzelliklerdi.

Gönlüm bu güzellikleri lig boyunca her maçta görmek istiyor. Ben iki takımın A’dan Z’ye görev yapan her bireyine ve özellikle de taraftarlarını yürekten kutluyor, yenildik ama üzülmedim diye de yazımı noktalıyorum

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder