Akıl tutulması


Akyazı belediyesinden basına saldırılar artık moda oldu. Geçmişte başkanla başlayan bu saldırılar, bu günlerde yardımcı ve müdür seviyelerine kadar inmiş durumda. Modaya uyan son kişi de yardımcı ve müdür unvanlarına sahip biri.
Güzel geçen yayla şenliği sonrası biri çıkıp "Basına para yok, emek hırsızlığı yok, hayal satma yok, yandaş kayırma yok" diyorsa, söyleyende yardımcıysa o zaman bende orada durup ve hem açıklamayı, hem de açıklayanı sorgulamak lazım derim.
Akyazı'yı tanımadan, bu mesleğe yıllarını vermiş gazetecileri tanımadan böyle abuk sabuk sözleri aklı başında olan biri söyleyebilir mi? Asla söyleyemez.
Yardımcıya soruyorum; Hangi gazeteci hangi nedenle belediyeden para istedi. Kim kimin emeğini çalmak istedi. Kendisine özel muamele ve kayırma yapılmasını isteyen kim. Kim hayal satıyordu da belediye engelledi.
Bu sorulara Akyazılı gazeteciler olarak cevap bekliyoruz.
Güzel geçen bir organizasyonun ardından yardımcının böyle bir açıklama yapması manidardır. Hele hele hiç ilgisi olmamasına rağmen basını diline dolaması, onlara çamur atması daha manidar ve de akla ziyandır.
Yardımcı, emek hırsızlığı yok diyorsun ama o hırsızlığı sen yapıyorsun.Organizasyonahiç katkı vermeden alın teri dökenlerin adına açıklama yapıp emek hırsızlığı yaptın.
Bütün bu iddialarını ispatlamak zorundasın. Aksi halde bizler seni müfteri ilan edeceğiz. Haberin olsun.
Yardımcının ve basın müdürünün bize karşı takındığı tavır ve söylemler artık midelerimizi bulandırmaktadır.
Başkanın artık devreye girmesi farz hale gelmiştir. Başkanın devreye girmesi demek ahbap çavuş ilişkisiyle Akyazı'ya getirilen iki personeliyle vedalaşma anlamı taşır. Ne yapacaksa zaman geçirmeden yapmalıdır.
Akyazı basını olarak sonucu görmek istiyoruz. Aşırı sessizlik söylemleri kabul anlamı taşır. O nedenle başkan daha fazla beklememeli ve kendisinin yıpranmasına izin vermemelidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder