Ekrem Yüce’nin misafiriydik

Basından sansürün kaldırıldığı gün olan 24 Temmuz basın bayramı olarak kutlanır. Geçmişte olduğu gibi bu 24 Temmuz gününü de yine bayram olarak değerlendirip kutladık.

Basın bayramı nedeniyle birçok kuruluş ve bizi sevenler yazılı ve görsel basın vasıtasıyla, telefonla ve de sosyal medya hesaplarından bu günümüzü kutlayıp bizlere başarı dileklerinde bulundular. Hepsine bir basın mensubu olarak teşekkür ediyorum.

Bu arada kutlama yapmayanlarda vardı. Özellikle sıkıştıklarında bizlerden destek isteyenler sıkıntılarını bizim aracılığımızla atlatıp biraz rahata kavuştuklarında ise unuttuklarını görünce artık şaşırmadığımı belirtmeliyim. Onlar bugün varlar yarın yoklar. Biz ise her gün varız. Var olmaya de devam edeceğiz. Bilmem anlatabildim mi?

Yapılan kutlamalar sadece bize manevi yönden güç verir. Daha fazla çalışmamız gerektiğini bizlerin hatırlamasına neden olur. Bizleri hatırlayanlara bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi bu köşemden duyurmak istiyorum.

24 Temmuz günü gelince ilk hatırladığım isimdir efsane başkan Yaşar Yazıcı. Her 24 Temmuz’da bırakın Akyazı’yı Sakarya’nın tamamında görev yapan basın mensuplarını davet eder, bizleri ağırlar ve günümüzü kutlardı.

Birine bir isim takılmışsa boşuna değildir. Yaşar Yazıcı’ya da takılan EFSANE ismi boşuna takılmamıştır. Gerçekten Akyazı’dan bir zamanların efsanesi Yaşar Yazıcı gelip geçmiştir.

Yeri kolay kolay doldurulamayacak olan Yaşar Yazıcı kardeşimizi özlemle, rahmetle yad ediyorum. Değerli kardeşimize yüce mevlam’dan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun diye de dualarımı göndermeyi asla ihmal etmiyorum.

Yeni 24 Temmuz günü geldiğinde aklıma mesleğimizin duayeni, onun sayesinde birçok gazetecinin ekmek yediği usta gazeteci Necdet Güngörsün gelir. Bilindiği gibi sevgili Güngörsün’ü 24 Temmuz’da kaybetmiştik. Kendisine Allahtan rahmet diliyor, mekanı cennet olsun diye duamı gönderiyorum. Hazır yeri gelmişken aramızdan ayrılıp ebedi aleme göç etmiş bütün meslektaşlarımı özlemle ve rahmetle yad ediyorum.

Yaşar Yazıcı’nın vefatından sonra bizi her 24 Temmuz günü Büyükşehir Belediye başkanlarımız ağırlayama başladı. Bu gelenek Ekrem Yüce başkanımız tarafından da devam ettirildi.

Ekrem Yüce başkanımız dün Sakarya basınını Orman parkta ağırladı. Nezih bir ortamda geçen buluşmada konuşan başkan Yüce, biz basın mensuplarının gece gündüz demeden ve de çok güç şartlar altında çalıştığımızı ifade etti ve sorumluluk bilinciyle tarafsız ve objektif habercilik ilkesini benimsediğimizi teyit etti ve bizleri kutladı.  Bende ömrünün üçte ikisini bu mesleğe vermiş biri olarak kendisine hem daveti için hem de hakkımızdaki düşünceleri için teşekkür ediyor ve başarıları artarak sürsün diye de temennilerimi gönderiyorum.

Bir teşekkürüm ve tebrikim de bizden biri olan, bizi en iyi şekilde temsil eden, yapılan davette cana yakın tavırları ile ağırlayan, sevgide ve saygıda kusursuz olan Büyükşehir Basın Daire başkanı hemşerimiz değerli kardeşim İrfan Kardeş için olacak. Büyükşehirde o bizim yüz akımız olarak çalışıyor. Bizde onun destekçisi olacağız. Bilmesi yeterlidir.

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder