Haysiyete konuşan müdür geri dönmüş

İkinci kez gelişinin ilk zamanlarında fazla sesi sedası çıkmayan zatı muhterem “ben buradayım” diyebilmek için önce sosyal medya hesabından ilginç giyim kuşamı ve söylediği şarkı türkülerle karşımıza çıktı. Görevini hatırlamış olacak ki, daha sonra da belediyenin yaptığı çalışmaları yine sosyal medya hesabından aktarmaya başladı.

Belediyelerde “basın müdürlüğü” çok önemli bir birimdir. Belediye başkanları o birime o işi yapabilecek kapasitede birini getiremezse yaptıklarını vatandaşa anlatamamış olur. Bu durum şu an itibarıyla bizim belediyemiz için geçerlidir.

Şu anda koltukta oturan “basın müdürü” gelmeden ve ayrılıp gittikten sonra o birim daha aktifti, daha güzel ve dakik çalışıyordu. Şimdi tekrar eskiye bir dönüş yaptık.

Bu durumdan en çok belediye başkanı zarar görür. Getirdiği hizmetler ve yaptığı çalışmalar basın müdürlüğü tarafından zamanında basınla ve kamuoyuyla paylaşılmazsa başkanın ortaya koyduğu o gayret te boşa gitmiş olur. Hatırlatayım istedim.

Yazımı şöyle noktalamak istiyorum. Basın müdürü bir zamanlar “ben haysiyete konuşuyorum. İstenmeyen yerde bir dakika bile durmam” diye yazmıştı. Haysiyete konuşan ve istenmeyen yerde asla durmam diyen biri sebebi ne olursa olsun valizini toplayıp oturduğu sandalyeyi terk edip bir başka yere giderse eski yerine tekrar geri dönmez. Dönmesi halinde o duruma ne dendiğini herkes bilir. Tekrarlamama gerek yok.

Anlaşın o ki, basın müdürü ile ilgili bundan sonra bir hayli yazı yazacağız. Gerçekten merak ediyorum bakalım bu işin sonu nereye varacak. Bekleyip görelim.

Bir koltukta çok karpuz

İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz faal, çalışkan ve becerikli bir kardeşimiz. Göreve başladıktan sonra güzel bir ekip kurdu ve o ekiple ortaya çok güzel çalışmalar yaparak hepimizin takdiri kazandı.

Altun Müdür gençliğine ve dinamikliğine çok güveniyor olmalı ki, ardı ardına ve yeni yeni görevler almaya başladı. İlçe Spor Müdürlüğünün yanı sıra, THK Şube Başkanlığı, Alaağaçspor başkanlığı sadece şu an itibarıyla aklıma gelenler. Dahası da var.

Benim Altun kardeşime bir ağabey nasihatım var. O da şu “ Bir koltukta bir karpuz olmalı. Şayet karpuz sayısı artarsa o koltuk o karpuzları taşıyamaz. Senin omuzlarında zaten İlçe Spor Müdürü olarak birçok yük var. O nedenle sonradan aldığın görevler senin için gerçekten ağır gelir. Bir gün gelir o yükü taşıyamadığın ve ağırlığı kaldıramadığında yaptıklarının boşa gitmesinden endişe duyarım.” 

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Salim Özyılmaz - Mesaj Gönder

# ilk