• BIST 111.835
  • Altın 327,661
  • Dolar 6,1699
  • Euro 6,7697
  • Sakarya : 20 °C

Kuzuluk Mahalle Sakinlerine Çağrımdır

Salim Özyılmaz

Belediyesi kapandıktan sonra Mahalleye dönüştürülen Kuzuluk, gerek Büyükşehir Belediyesi ve gerekse Akyazı Belediyesi tarafından tabiri caizse tam bir ifadeyle üvey evlat muamelesi görüyor. Bu kanıya her iki Belediyenin Mahallede yaptıkları icraatlar ve çalışmalardan dolayı vardığımı söyleyebilirim.

Peki bu belediyelerin Mahalleye hiç mi yatırımları yok diye sormanız halinde size vereceğim cevap şu olur. Elbette var. Özellikle de Büyükşehrin içme suyu ve kanalizasyon tabir edilen alt yapı çalışmaları var. Bir türlü bitirilemeyen alt yapı çalışmaları diye de bir ekleme yapayım. Bunu neden söylüyorum. Çünkü başlatılan bahse konu alt yapı çalışmaları uzunca bir zamandan beri sürüyor ve bir türlü de bitirilemiyor olmasından kaynaklı olduğu için.

Bu konuyu sırası geldikçe yazıyorum. Okurlarım belki de içlerinden yeter artık diye geçirebilirler. Ama ben yeterli görmüyorum. Çünkü alt yapı çalışmaları bittiği halde Mahallenin üç ana yolu hala delik deşik. Bir türlü asfalt yapılmıyor.

Bugünlerde Şose Mahallesinde bir çalışma başladı. Herkes aha asfaltımız atılıyor dedi ama sevinçleri kursaklarında kaldı. Çünkü yapılan çalışma yamayla ilgiydi. Kısaca bahse konu ettiğim yollarda asfaltlama yerine sadece pansuman yapılarak yaranın iyileşmesi bekleniyor.  Yani yetkililer yamayla işi kurtarmanın peşinde.

Bu konuda aklıma takılan bir soru var. O da bahsettiğim o yolları hangi belediyenin asfaltlayacağı hususu. Kime sorduysam karşı tarafın yapacağını söylüyor. Ama ortada yapan eden yok. Hal böyle olunca da Kuzulukluların açık havalarda toz yutma, yağışlı havalarda da çamurla mücadele serüvenleri bir türlü sonlanmıyor.

Bugün bu yazıyı neden yazma gereği duydum? Açıklamasını hemen yapayım. İlçemizin etkin internet sitesi Akyazı Net’te şöyle bir haber okudum. Başlığı şöyleydi;  “Kaymakam Kalaylı söz verdi Hasanbeyköy Mahallesine asfalt geldi. Haberin içinde de şunlar yazılıydı Mahalle Muhtarı ve İhtiyar Heyeti Akyazı Belediyesi tarafından dağa taşa asfalt yapılmasına rağmen kendi Mahallerine bir türlü asfalt yapılmaması üzerine durumu Kaymakam Ömer Kalaylıya arz etmişler. Kaymakam’da tarih belirterek asfalt sözü vermiş. Tarih gelince de sözünü tutmuş ve asfalt için ekipler Mahalleye asfalt sermeye başlamış”

Ben bu başlığı ve başlığın altındaki yazıyı okuyunca konuyla ilgili Belediyeden servis edilecek olan haberi beklemeye başladım. Haber servis edildi. Başlık şöyle Hasanbey Mahallesinde asfalt serim çalışmaları başladı. Acaba içeriğindeki yazı nasıl yazılmış Kaymakamdan bahsedilmiş mi diye merakla okuduğumda ise başlıkla içeriğin aynı olmadığını gördüm. Başlıkta Hasanbey Mahallesinden bahsedilirken, yazını içeriğinde ise Osmanbey Mahallesinden bahsediliyordu. Burada servisi gerçekleştiren Kurumun ciddiyetini sizlerin takdirine sunarım.

Tekrar geri dönüş yapayım. Bu yazıyı neden yazdım. Bu yazıyı Kuzuluk Mahalle sakinlerini uyarmak ve uyandırmak için yazıyorum. Mahalle Muhtarı Murat Altuntaş ile Kuzuluk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Çakmakçı ve Yönetim Kurul üyeleri ile birlikte tüm Kuzuluk Mahalle sakinlerine buradan sesleniyorum. “Gördüğünüz gibi yollarınız bir türlü asfaltlanmıyor. Sizde Hasanbey Mahalle Muhtarı, ihtiyar heyeti ve Mahalle sakinleri gibi Kaymakamımızı ziyaret edin, derdinizi anlatın ve kendisinden asfalt sözü alan. Böylece Mahalle sakinleri olarak toz yutmaktan ve çamurla mücadele etmekten kurtulun. Hadi göreyim sizi.”

Bu yazı toplam 1922 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim