• BIST 111.141
  • Altın 328,012
  • Dolar 6,1716
  • Euro 6,7747
  • Sakarya : 22 °C

Kanım dondu..

Salim Özyılmaz

Sakarya’nın ismi bir kez daha Ulusal ve Uluslararası gündemin birinci sırasına oturdu. Sebebi ise Sapanca’da ormanlık alan içinde dört batisi ve kuyruğu kesik halde can çekişirken bulunan yavru köpek. İnanmanızı isterim ki, o masum köpeğin resmini görünce kanım dondu. İnsanlığımdan utandım ve birden gözlerim yaşlara boğuldu. Sadece ben değil o resmi gören ve içi hayvan ve insan sevgisiyle dolu olan tüm Türkiyeli ağladı. Bu ağlama tedavi için götürüldüğü hastaneden gelen ölüm haberi ile hıçkırıklara dönüştü.

Bu olayı duyanlar o resmi görenler insaflı, yüreği acıma hissiyle dolu olan çok sayıda insan adeta isyan etti. Bende isyan edenlerdenim.  O caniye en ağır ceza verilmeli. Verilen o ceza herkese ibret olmalı. Çünkü bunu yapan asla insan olamaz. O tam bir ifadeyle canidir. Canilerin de cezası her zaman yüksektir ve o caniye mutlak surette cezası katlanarak verilmelidir.

Bu konuda bizleri yönetenler başta olmak üzere tüm Siyasi Partilerin Genel Başkanları ve sözcüleri, İş dünyası, Sanat ve Spor camiası şu anda aklıma gelmeyen birçok kurum ve kuruluş tarafından yapılan açıklamaları dikkatli bir şekilde dinledim ve izledim. İnşallah en kısa zamanda yasa istenen düzeye çıkarılır ve yasadaki ceza nedeniyle de hiçbir insan hayvanlara karşı acımasız olamaz. Bunu bütün yüreğimle ve kalbimle istiyorum. Çünkü ben bir insanım. Hayvan severim ve hiçbir canlının bu şekilde kötü muamele görmesine ve eziyetle hayatını kaybetmesine gönlüm asla razı olmaz. Kanımı donduran bu olayın benim Vilayetimin bir İlçesinde yaşanmış olması beni çok daha rahatsız etti, daha fazla etkiledi, üzülmeme neden oldu. Bu durumu aklı başında, içi sevgiyle dolu olan hiç kimse kabul etmez edemez. Bende etmiyorum ve insanlıktan nasibini almamış o canin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor ve talep ediyorum. Bunu istemeyi de kendimde hak olarak görüyorum.

BEN BELEDİYEMİ İSTİYORUM

CHP Grup Başkan Vekili ve İlimiz Milletvekili Engin Özkoç’un köyler yine köy olacak şeklindeki açıklaması yerel basında yer aldı. Bu açıklamayı ilgiyle ve dikkatli bir şekilde tekrar tekrar okudum. Özkoç bir gecede tek bir düzenlemeyle Mahalleye çevrilen Köylerde yaşayanların o yasanın yürürlüğü girmesinden sonra sürekli olarak mağduriyet yaşadıklarına dikkat çekerek yaptığı o açıklamayı sonuna kadar destekliyorum.

Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’tan benim bir ricam olacak. Köyler yine köy olarak geri dönecekse Belediyelerde geri dönmelidir diyorum ben. Çünkü bana göre sadece köylerin geri dönmesi yeterli değildir. Belediyelerde geri dönecek ki adalet tam olarak yerini bulmuş olsun.

Bunu şunun için söylüyorum. Nasıl ki, Köyler Mahalleye dönüşünce bütçeleri kalmadı ve paraları olmadığı içinde istediklerini Köylerinde yapamadı. Hizmet alabilmeleri Belediye Başkanlarının iki dudağı arasına sıkıştı kaldı. Başkan isterse tamam dedi. İstemediğinde de olmaz dedi. Bu keyfe keder davranışlar nedeniyle Köylerde yaşamakta olan insanlar güçlük çekmeye başladı. Bu durum kuşkusuz herkesi rahatsız etti ve etmeye de devam ediyor.

Kuzuluk, Altındere, Dokurcun ve Küçücek gibi Belediyeleri kapanıp da Mahalle statüsüne alınan yerler içinde geçerlidir. Belediye iken mahalleye dönüşen bu yerler gerçekten hem Akyazı Belediyesinden hem de Büyük Şehir belediyesinden hizmet alamamaktadır. Bu durum kuşkusuz orada yaşayan insanları huzursuz ve mutsuz etmektedir.

O nedenle sevgili Milletvekilimiz Sayın Engin Özkoç’a buradan seslenmek istiyorum. Sayın Vekilim Köyleri özüne döndürme projenize ne olur Belediyeleri de dahil edin. Şayet bu projeniz gerçekleşirse tüm insanlar mutlu olacaklardır. Bunu bilmenizi isterim.

Bu yazı toplam 1284 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim