• BIST 115.321
  • Altın 326,187
  • Dolar 6,1505
  • Euro 6,6649
  • Sakarya : 13 °C

İyi Partiye Başkan Aranıyor

Salim Özyılmaz

Meral Akşener Başkanlığında kurulan İYİ Partinin İl Başkanı açıklandı. Dr. Hüsamettin Atasever yeni partinin İl Başkanı olarak açıklandı. Hayırlı olsun.

İl başkanının açıklanmasının hemen ardından bir önceki yazımda da belerttiğim gibi gözler İlçe Başkanları kim olacağa çevrildi. Adapazarı, Pamukova, Kocaali ve Karasu İlçe başkanlarının isimleri kamuoyuyla paylaşıldı. Görüldüğü gibi Akyazı ile ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil.

Akyazı’da yeni partinin kim tarafından kurulacağı henüz netlik kazanmadı ama yeni partinin teşkilatlanmasına yönelik yetkili olanların başkan arayışı içinde olduklarını bir kez daha belirtmeliyim. Bu arayışların birkaç koldan yapılıyor olması başkan belirlemesinin gecikmesine neden olduğunun da altını çizeyim.

İYİ Partinin başına getirilecek olan isimle ilgili yapılan harıl harıl çalışmalar ben bu yazıyı yazdığım ana kadar bir sonuç vermemişti. Sadece teklif götürülenler oldu ve onların da sebep göstererek yapılan teklifi kabul etmedikleri yönünde bilgiler aldığımı söyleyebilir.

Birde ilkyazımda İYİ Partinin ilk başkanı bir bayanda olabilir diye yazmış ve iyi de olur demiştim. İsim belirtmemiştim ama okurlarıma hafızanızı yoklarsanız o isme ulaşabilirsiniz demiştim. Anladığım kadarı ile hafızalarını yoklayanlarda yoklamayanlarda o isme ulaşamamışlar.

Bu konuda çok sayıda telefon aldım. Telefonla beni arayan dostlar bana o ismi sordular. Şimdi isim vermeyeceğim ama onun da yapılan teklifi kabul etmediğini sadece yönetimde görev alabileceğini belirttiğini söyleyeyim ve isim vermekten de bu şekilde kurtulmuş olayım.

Değerli ve kıramayacağım bir kardeşim özellikle ricada bulundu. Çok kafa yordum ama bir türlü o ismi bulamadım söylersen sevinirim demişti. Bende ikindi namazından sonra seni arar söylerim demiştim. Ancak geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden değerli bir basın mensubu kardeşimin cenazesine katılmak için gittiğim Sakarya’dan geri dönmede geciktim. O nedenle o değerli kardeşime verdiğim sözü tutamadım. Kabulde etmediğine göre isim vermenin de bir anlamı kalmadı diye düşünüyorum.

Konuyu şöyle bağlayayım; İYİ Partinin yeni İlçe başkanı mutlaka bulunacak ve açıklanacak. Yeni Partinin teşkilatlanmasından sorumlu olanlar belirleyecekleri İlçe başkanlarında Siyaseten yıpranmamış olması, herkesi kucaklayabilecek bir kişi olması, dürüst ve itibarlı olmasına dikkat ettiklerini söyleyebilirim. Son alarak da şunu söyleyeyim;  Açıklanmadan önce öğrenirsem size söz veriyorum o ismi ilk öğrenen siz olacaksınız. Bunun sözünü şimdiden veriyorum.  

Bu yazı toplam 6647 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim