• BIST 105.179
  • Altın 328,157
  • Dolar 6,2353
  • Euro 6,8679
  • Sakarya : 11 °C

İttifakta Çatı Tamam Da Tabanda Durum Ne ?

Salim Özyılmaz

Bilindiği gibi AK Parti ile MHP Cumhur İttifakı ismi altında bir seçim anlaşması yaptı. Kurulan bu ittifak tavanda yapılan anlaşmalar çerçevesinde yürüyor ama henüz tabana bu ittifakın inmediği görülüyor.

Nitekim geçtiğimiz günlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yaptığı açıklamada “ Cumhur İttifakı tavanda tamam ama tabanda henüz tamam değil” demişti. Bu açıklamanın doğruluğu Mahalli seçimlerin yıldönümü olan 30 Mart günü MHP tarafından düzenlenen basın toplantısında MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu’nun yaptığı açıklamalarla tescillenmiş oldu.

Sayın Eroğlu’nun basın toplantısında yaptığı açıklamalar ve sorduğu sorular yerinde açıklamalar ve doğru sorulardı. Sorulan o sorulara Hasan Akcan cevap verir mi? vermez mi? bilemiyorum ama bildiğim tek husus promosyonla ilgili olarak sorulan soruya Akcan’ın yerine Hizmet-İş Sendikası İşyeri temsilcisi diğer Eroğlu’ndan gelmiş olduğudur.

Ali Doğan Eroğlu basın toplantısında Akyazı’mız için önemli olan konulara değindi. Eroğlu’nun değindiği konuları biz basın mensupları sürekli olarak yazmaya ve gündemdeki yerini koruması için elimizden geleni yapmayı sürdürüyoruz. Özellikle Uyuşturucu, MYO’muzun kapanmak üzere olması, iş başına gelindiğinde kamuoyuyla paylaşılan projelerinin hiç birinin yapılamamış olması, Ak-Belde A.Ş.nin Yıldız konutlarını satın alması, ilk sırada yer almasına rağmen terminalin yapılmaması, mevcut olan kesimhanenin iyileştirileceği yerde tamamen yıkılıp kasap esnafının Sakarya’ya gitmeye mecbur bırakılması, bu durumun et fiyatlarına olumsuz yönde yansımasından ötürü Akyazılıların et yiyemez hale gelmesi, hayvan pazarının olduğu yerden kaldırılarak ücra bir yere taşınması, bir türlü çözülemeyen otopark sorunu, köylerin mahalleye dönüşmesinden dolayı onlara ait menkul ve gayrı menkullerin satılması ve satılan o yerlerden elde edilen gelirlerin nereye gittiğinin bilinmemesi kısaca 4 yıllık icraat dönemi içinde elle tutular bir projenin hayata geçirilememiş olması gibi sorunlarla birlikte başka Kurumlar tarafından yapılan eserlere Belediye tarafından biz yaptık diye sahip çıkılmasının doğru bir davranış biçimi olmadığını dile getiren Eroğlu’nun çatı ittifakına rağmen ortaya çıkıp dobra dobra konuşması ve Hasan Akcan’a sorular yöneltmesi ve yaptıkları için tebrik, yapamadıkları için eleştiri yapmasını dikkate değer olarak bulduğumu söyleyebilirim.

Aynı duyarlılığı ve eleştirileri, haklı durumlarda Belediye Meclisinde bulunan MHP’li Üyelerden de bekliyorum. İktidar Partisine mensup üyelerin yaptığı gibi hiç eleştiri yapmadan ve soru sormadan evet diyerek elerini kaldırmalarını kabullenemiyorum.  Bu konuda İlçe başkanının kendi partisine mensup meclis üyelerini muhalefet görevlerini hakkıyla yapmalarını konusunda uyarmasını talep ediyorum.

Basın toplantısındaki izlenimlerimden yola çıkarak MHP’nin özellikle yapılacak olan yerel seçimlere şimdiden hazır olduğunu ve başkan adayından tutunda meclis üyeliği adaylarına kadar çok ciddi bir çalışma içinde ve sık dokuyup ince eledikten sonra adaylarını belirleme kararlılığında olduklarını gördüm. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum.

MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu’nun yaptığı bu dobra konuşmalarından ötürü Partisinin çatısından olumsuz bir durumla karşı karşıya kalır mı? bilemem. Bilemediğim bir başka konu da tavanda yer bulan ancak tabanda yer bulmadığını gördüğüm Cumhur ittifakının yapılacak olan seçimlerde nasıl bir sonuç vereceğidir. Onu da bekleyip görmemiz lazım.

Bu yazı toplam 2258 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim