• BIST 110.418
  • Altın 328,074
  • Dolar 6,2461
  • Euro 6,8734
  • Sakarya : 8 °C

Helal olsun size

Salim Özyılmaz

Helal olsun size

Kredi Yurtlar Kurumunun Akyazı’da var olan yurdunda kalmakta olan Meslek Yüksek Okulumuz öğrencileri ile o yurtta çalışan personelin birlikte hayata geçirdikleri kedi besleme evi projesi yazıma bu başlığı attırdı.

 

Bu olayı iki şekilde değerlendirmek lazım. İlki yurtta görev yapan personelin örnek gösterilecek davranışı, diğeri ise daha sonra olaya müdahil olan yurtta kalmakta olan öğrencilerin o örnek davranışa verdikleri katkı ve olayı daha ileri boyutlara götürmeleri.

 

Olay, bir kedinin yurt avlusu içinde yavrulaması, yavrulan anne kedi ile yavrularına yurt çalışanlarının sahiplenmesi, onların beslenme ve korunmalarını üstlenmesi. Yurtta görev yapanların bu muhteşem insanlık örneğinin ardından devreye giren yurtta kalmakta olan öğrencilerin insanlık örneğini daha yukarılara taşımaları.

 

Yurt çalışanları ile yurtta kalmakta olan öğrencilerin bu insanlık örneğine Belediyemizin de katkı sağlaması ile olay çok daha büyüdü ve bırakın Akyazı ve Sakarya’yı Türkiye’de örnek gösterilebilecek boyutlara uzadı.

 

Olay neydi; Önce yurt personelinin anne kedi ile yavrularına kol kanat germeleri ve onlara ilkelde olsa barınacak yer temin etmeleri, onlara bakmaları ve onları kollamaları, onların hayata tutunmalarını sağlamaları. Daha sonra devreye giren yurtta kalan öğrencilerin o anne kedi ile yavruları ve daha sonra oralara sığınabilecek olan kediler ve yavruları için modern sistemde EVLER yapmaları, Belediyemizin de onlara destek vermesi olayıydı.

 

Bunun adına insanlık ve adamlık denir. Gerek yurt çalışanları, gerek yurtta kalmakta olan öğrenci kardeşlerim ve gerekse Belediyemiz bu konuda insanca davranmışlar ve tabiri caizse adamlık örneği göstermişlerdir. Ben yurt personelimizi, bu projeye gövdelerini koyan öğrenci kardeşlerimi, onlara rahat çalışma ortamı hazırlayan ve izin veren yurt müdürüne, Belediyemizin başkanına ve bu olayda taşın altına elini koyan personeline bir hayvan sever olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Bu projenin sonuna kadar takipçisi ve destekçisiyim. Bu projeye emek veren herkese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Helal olsun sizlere demeyi asla ihmal etmiyorum. Yazımı da hayvan sever tüm Akyazılıları bu projeye katkı vermeye davet ederek noktalıyorum.

 

Not: Adamlık sadece erkekler için değil, bu olaya katkı veren herkes için kullanılmıştır.  Yanlış anlaşılma olmasın diye açıklama gereği hissettim. S.Ö.

Bu yazı toplam 185 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2014 Akyazı | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0264 418 10 04 | Faks : 0264 418 10 04 | Haber Yazılımı: CM Bilişim