Ev sahibi olmak isteyenlere müjde! TOKİ Sakarya'da 200 bin liranın altında ev satacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),Sakarya'da 16-17 Şubat tarihlerinde açık artırma yöntemiyle hemen teslim 120 ay vadeyle daire satacak

TOKİ konut satışları başvurularında sona geliniyor. TOKİ 2022 Şubat döneminde kuralı satış yöntemi ile  Sakarya ve bir çok ilde açık arttırma yöntemi ile daireleri çok ucuza satışa çıkardı.  Türkiye'de ev almak isteyen vatandaşlar genellikle düşük peşinat ve düşük fiyat istemesi nedeniyle önceliğini TOKİ'den yana kullanıyor. TOKİ ise Şubat ayında aralarında Sakaya'nın da olduğu bir çok büyükşehirde ilana çıktı. 

TOKİ'nin sunduğu bu fiyatlar ikinci el evlerde bile yok. Kurumun satış imkanlarından yararlanmak isteyenler için güncel konut satış listelerini ve aylık ödeme bilgilerini sizler için paylaştık. Haberimizin sonunda başvuruların nasıl yapılacağına da ulaşabilirsiniz.

İşte Sakarya'da açık arttırma ile satışa çıkan yüzde 1 KDV oranlı 120 ay vadeli dairelerin bilgileri...

KORUCUK 3. ETAP 800 ADET KONUT
TOKİ'nin açık arttırma usulü ile hemen teslim dairelerinden biri  Adapazarı Korucuk 3. Etap konutlarından oldu. TOKİ 1'inci kattaki 7 numaralı  1+1 daireyi KDV hariç 198 bin 257 liraya 16-17 Şubat'da satacak.

KORUCUK 3. ETAP 800 ADET KONUT KAT 2
Diğer satışa çıkarılan daire ise yine Adapazarı Korucuk 3.Etap 800 Adet Konutun olduğu bölge oldu. TOKİ 2'inci katta bulunan 1+1 daire için KDV hariç  210 bin 115 lira talep ediyor

AÇIK ARTIRMA SATIŞ DUYURUSU

(MUHTELİF İŞYERİ ve KONUT)
İdaremiz mülkiyetinde bulunan 16 Şubat 2022 ve 17 Şubat 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur.

Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edilecektir.

 BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK:

 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan ve 18 yaşını doldurmuş olan gerçek kişiler ile Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler başvuru yapabilecektir.

- Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

muhammen bedeli 199.999.- TL ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL,

muhammen bedeli 200.000 - 399.999.- TL’ye kadar olanlar için 20.000.-(Yirmibin) TL, muhammen bedeli 400.000 – 999.999.- TL’ye kadar olanlar için 60.000.-(Altmışbin) TL, muhammen bedeli 1.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 200.000.-(İkiyüzbin) TL,

katılım teminatı ödendiğine dair dekont,

C.Kimlik Kartı veya Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
Tüzel kişiler için vergi numarası,
Vekaleten yürütülecek işlemlere ilişkin olarak;


 Başvuru aşamasında; ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye, tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,

(Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

ÖDEME KOŞULLARI:
Taşınmazların vade seçenekleri ek tabloda yer almaktadır.
·         Ek tabloda yer alan ve hemen teslimli olarak satışa sunulan projelerde; Taşınmazlar mevcut durumu ile satışa sunulmuş olup, alıcılar taşınmazı görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacaktır. İdarece bu taşınmazlarda herhangi bir tadilat ve onarım yapılmayacaktır.
Muhammen bedeller bütün projeler için KDV hariç olarak belirlenmiş olup, 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı projenin teslimi aşamasında peşin olarak tahsil
Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında sözleşmeye ilişkin (tek nüsha) damga vergisi, ihale karar pulu ile vb. giderler alıcı tarafından ödenecektir.
Vadeli İşyeri/konut satışlarında taksit borç bakiyesi, vade süresince her altı ayda bir (Ocak ve Temmuz), teslim ve artış oranı bilgilerini içeren tabloda yer alan artış oranları uygulanarak hesaplanır ve alıcı tarafından ödenir. İlk taksit ödeme tarihi sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, söz konusu satışlar ile ilgili ilk artış uygulaması Temmuz 2022 tarihinde realize


Vadeli satışlarda belirlenen peşinat oranları asgari oranlar olup, dileyen alıcılar kredilendirilen borç bakiyelerini düşürebilmek amacıyla satış tarihinde ek peşinat ödemesi hakkına sahiptir. (Ek peşinat miktarı Gayrimenkul bedelinin %1’inden az olamaz)
Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından yerine getirilecektir. Bu çerçevede, tekliflerin İdareye iletilmesi aşamasında alıcı adaylarının, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin KDV Hariç satış bedeli üzerinden alınan %2 (yüzdeiki) + KDV (%2 komisyon bedelinin %18’i) oranındaki komisyon bedelini yatırması
·         Ayrıca, sözleşmeden doğan Banka Komisyonu alıcıya aittir.
 

 SATIŞ TAKVİMİ:

 

*BAŞVURU ALINMASI (BAŞVURU BEDELİNİN YATIRILMASI)
 

01 Şubat 2022– 16-17 Şubat 2022
AÇIK ARTIRMA
16-17 Şubat 2022
ALICI OLAMAYANLARIN TEMİNATLARININ İADE İŞLEMLERİ
 

24 Şubat 2022
SÖZLEŞMELERİN İMZALANMASI
İhale onayından sonra ayrıca bildirilecektir.
 

* 16-17 Şubat 2022 tarihlerinde de (açık artırma gününde) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ye başvuru yapmak imkan dahilindedir. Emlak Yönetim ile mutabakat/muvafakat alınmak kaydıyla internetten doğrudan teklif vererek toplantıya katılım sağlanacaktır. Ancak; internet katılımı ihale tarihinden 1 gün önce kapatılacaktır.

 AÇIK ARTIRMA YERİ VE SAATİ:

Yer: Bilkent Otel ve Konferans Merkezi / ANKARA, TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı / İSTANBUL ve İnternet bağlantıları ile 16 Şubat 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da ve 17 Şubat 2022 Perşembe günü saat 10.30’da

Ayrıntılı Bilgi ve Fiyatlar için…

Tel: 0212 608 15 00 www.emlakyonetim.com.tr

12 Şub 2022 - 18:54 - Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Akyazi.net Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akyazi.net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Akyazi.net editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Akyazi.net değil haberi geçen ajanstır.