Kara Mürver Projesi’nde eğitimler başladı

Kara Mürver Projesi’nde eğitimler başladı Akyazı Belediyesi tarafından ilçedeki kadınların üretime olan katkılarını artırmak için geliştirilen ‘Kadın...

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Kara Mürver Projesi’nde eğitimler başladı

Akyazı Belediyesi tarafından ilçedeki kadınların üretime olan katkılarını artırmak için geliştirilen ‘Kadınlarımız Kara Mürver Yetiştiriyor Hastalığa ve Salgına Dur Diyor Projesi’nin açılış toplantısı ve ilk eğitimi gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “Kadın istihdamına katkı sunacak bu proje ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın öncülüğünde Akyazı Belediyesi tarafından geliştirilen ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında kabul edilen “Kadınlarımız Kara Mürver Yetiştiriyor Hastalığa ve Salgına Dur Diyor Projesi”nin açılış toplantısı ve ilk eğitimi gerçekleştirildi. Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Bilal Soykan, Ak Belde A.Ş Genel Müdürü Feyzi Bora,  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. İrfan Balık ve Öğretim Üyesi Dr. Orhan Karakaya, Proje Koordinatörü Peyzaj Mimarı Arzu Kahveci ile projeye başvuran kursiyerler katıldı.

 

Açılış toplantısında konuşan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, belediye olarak projeye büyük önem verdiklerini belirterek, “Kadın iş gücü ile inşa ettiğimiz  projemiz ile iki yılın sonunda çok güzel sonuçlar elde etmeyi hedefledik. Kara Mürver revaçta olan ve çok faydalı bir ürün. İnşallah projemizde başarılı olacağız ve güzel sonuçlar elde edeceğiz. Hayırlı olsun” dedi. Başkan Soykan’ın konuşması sonrasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. İrfan Balık ve Öğretim Üyesi Dr. Orhan Karakaya kursiyerlere ilk eğitimi gerçekleştirildi.

 

Kayıtların 15 Ocak tarihine kadar devam edeceği açıklanan projeye başvuruların www.akyazi.bel.tr/karamurver/

Karamürver Yetiştiriciliği
Gönder. © Akyazı Belediyesi - Karamürver Yetiştiriciliği Başvuru Formu
www.akyazi.bel.tr
adresinden yapılabileceği ifade edildi.

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 736 bin liralık destek alınan ve Akyazı Belediyesi, Akyazı Kaymakamlığı ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin proje ortağı olduğu Akyazı İlçe Tarım Müdürlüğü, Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Ak Belde A.Ş’nin de paydaş olduğu projede 18-45 yaş arası kadınların üretime katılımlarının artması amaçlanıyor. Proje kapsamında bahçesi olmayan 30 kadına Akyazı Belediyesi tarafından Topağaç Mahallesi’nde birer dönüm arazi tahsis edilecek ve kendi bahçesi olan 60 kadına ise teknik destek, sulama, gübreleme ve fide temini belediye tarafından desteklenecek.

Ekli Dosyalar

31 Ara 2021 - 11:03 - Ekonomi