Akyazı'da günlerce bu konu tartışılmıştı! Beklenen ihale haberi geldi...

Akyazı'da deprem hasarı nedeniyle yıkılan okulun başka bir mahalleye yapılacak olması vatandaşı kızdırmıştı. Tepkiler sonrası harekete geçen yetkililer yeni bir okul daha yapılacağını açıklamıştı. Yeni okulun yapımı için ihale ilanı yayınlandı

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı Alaağaç Mahallesinde bulunan Alaağaç İlköğretim - Ortaokulu; deprem hasarı nedeniyle Sakarya'da yıkılan 17 okuldan biriydi.
Vatandaşlar mahalleye yeni okulun yapılacağı zamanı beklerken temmuz ayında yayınlanan ihale ilanı şoke etti.

Alaağaç ilk ve orta okulunun, yıkıldığı yere değil de ilçe merkezine 16 derslikli yapılmasına yönelik ihale sonrası vatandaşlar sert tepki gösterdi.
Alaağaç Mahallesindeki eski okul yeri için rant iddiaları da dile getirilirken, günler süren tepkilerin ardından yetkililer harekete geçti.


İL MÜDÜRÜ MÜJDE VERMİŞTİ
1 Ekimde İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ile ilgili yetkililer Alaağaç Mahallesine giderek vatandaşla buluştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı; Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Sakarya Milletvekilleri ile istişarelerde bulunduktan sonra konuyla ilgili bizzat Ankara'ya giderek görüşmeler yaptığını söyleyerek Alaağaç Mahallesine 8 derslikli bir ilkokul yapılacağını söyledi.

İHALE İLANI YAYINLANDI
Alaağaç Mahallesine yapılacak olan 8 derslikli okul için bugün Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ihale ilanı yayınlandı.
Toplam 1715,40 m² proje alanına sahip, 8 derslik, Z+1 katlı betonarme şeklinde yapılacak olan okul binası için 21 Ocak Cuma günü saat 10.30'da ihale düzenlenecek.
İşin süresi ise yer tesliminden itibaren 240 gün olarak açıklandı.

30 Ara 2021 - 16:08 - Eğitim