Akyazı’da bu akşam ne oldu? Banka soygunu, ilçede kesilen elektrik… İşte ayrıntılar

Akyazı’da bu akşam saatlerinde önce voltaj düştü sonra da elektrikler kesildi. İş yerlerine ait güvenlik alarmlarının çalıştığı sırada bir bankada soygun girişimi olduğu iddiası ise ilçede hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu. Yapılan incelemede bir bankanın arka tarafındaki duvarının delindiği tespit edildi. İşte ilçede bu akşam yaşananlar…

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Akyazı’da akşam saatlerinde önce voltaj düşüklüğü daha sonra da elektrik kesintisi yaşandı. Voltaj düşüklüğü nedeniyle banka ve iş yerlerinin alarmları çalmaya başladı.


İlçede alarmların susmadığı anlarda bir bankada soygun girişimi olduğu iddiası ise ilçede hareketli dakikalar yaşanmasına neden oldu.

İhbar üzerine bir kamu bankasının Ömercikler Mahallesi’ndeki şubesine giden  polis ekipleri, bankanın arka tarafındaki duvarının delindiğini tespit etti.


Yapılan inlemede, bankanın arka duvarının bir insanın geçebileceği büyüklükte bankanın içerisine kadar delindiği ortaya çıktı.

Banka yetkililerine haber verilmesinin ardından açılan bankada her hangi bir hırsızlık olayının yaşanmadığı belirtildi.


Edinilen bilgilere göre, bankanın soygun için arka taraftan duvarının delindiği, içeriye girilmek için bankanın elektriklerinin kesilmek istendiği sırada ilçede voltaj düşüklüğü yaşandığı iddia edildi.


Yaşananların üzerine polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı. Polis ekipleri, çevre işyerlerine ait kameralardan kişi veya kişilerin tespit edilmesi için çalışmalar başlatıldı.

24 Ara 2021 - 19:51 - Asayiş