Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan belediyelere sokak köpeği talimatı

Son günlerde sıkça şikayet olan ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan başıboş sokak köpeği sorununa Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepki geldi. Erdoğan toplantıda bulunan Sakarya'daki 15 belediye başkanı ve Türkiye'deki 864 belediye başkanlarına seslenerek ''Sokakta köpek olmaz toplayın barınaklarda bakıma alın'' ifadelerini kullandı.

Video için play'e tıklayın

MEDYABAR.COM/

Sakarya'dan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve 14 ilçe Belediye Başkanının katıldığı AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başıboş sokak köpeği çağrısı geldi.

BAŞIBOŞ VE VAHŞİ KÖPEK TERÖRÜ BİTMEK BİLMİYOR
Başıboş ve vahşi köpek sorununa hayvanseverlerden korktukları için çözüm bulamayan belediyelere bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seslendi.

Erdoğan, bir süredir başıboş olarak insanlara saldıran ve sürekli olarak şikayet edilmesine rağmen çözüm bulunmayan sokak hayvanları sorununa değindi.

"YERLERİ SOKAK DEĞİL!"
Cumhurbaşkanı, sahipsiz hayvanların yerinin sokak yerine barınak olduğunu söyleyerek, "Öncelikle sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız." dedi.


BELEDİYE BAŞKANLARINA SESLENDİ: BARINAKLAR KURUN

Konuyla ilgili tüm belediye başkanlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahipsiz hayvanlar için, "Şimdi ben buradan birinci derecede büyük şehirlerimiz olmak üzere tüm belediye başkanlarıma sesleniyorum. Sahipsiz hayvanlar için lütfen sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabiliriz, gönül kazanabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

''BAŞIBOŞ KÖPEKLERİN YOL AÇTIĞI FACİALARLA İLGİLİ ÜZÜNTÜ VERİCİ HABERLERE RASTLIYORUZ''
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

"Maalesef medyada sık sık çocuklara saldıran başıboş köpeklerin yol açtığı facialarla ilgili üzüntü verici haberlere rastlıyoruz. Öncelikle sahipsiz hayvanların yerinin sokaklar değil barınaklar olduğunu unutmamalıyız. Şimdi ben buradan birinci derecede büyük şehirlerimiz olmak üzere tüm belediye başkanlarıma sesleniyorum. Sahipsiz hayvanlar için lütfen sıcak ve güvenli barınaklar kurarak gıda artıklarından hayvan maması üretimini teşvik ederek pek çok gönül kazanabiliriz, gönül kazanabilirsiniz. Böylece hem vatandaşlarımızın sahipsiz hayvanların yol açacağı tehditlerden kurtulmasını sağlamış hem de kendisi de bir can olan hayvanlara karşı sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz."

MEDYABAR VATANDAŞI SESİ OLARAK GÜNDEMDE TUTMAYA DEVAM ETTİ!
Vatandaşların şikayetini gözardı etmeyen medyabar vatandaşın bu konudaki şikayetlerini sürekli yayınladı. Sakarya'da çok ciddi başıboş sokak köpeği sorunu yaşanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası medyabar whtasapp ihbar hattına sayısız mesaj geldi.

23 Ara 2021 - 16:58 - Siyaset