Renault Clio çıldırttı, bir günde yüzde 50'ye yakın zam geldi

Merkez Bankası'nın faiz indirimi sonrasında dolar ve eurodaki rekor artışlar hayat pahalılığını da beraberinde getirdi. Akaryakıta neredeyse her gün gelen zamlar sonucu bir lite benzin ve motorin fiyatı 10 liranın üzerine çıktı. Gelen zamlardan sadece akaryakıt değil, temel ihtiyaç ürünleri de etkilendi. Bu arada otomobil fiyatları da resmen uçuşa geçti. Son örnek Renault Clio ve Toyota'dan geldi. Renault Clio'nun bir günlük fiyat artışı dudak uçuklattı.

Haber albümü için resme tıklayın

Ekonomi piyasasını yakından takip eden isimlerden Emre Özpeynirci, Renault Clio'nun Türkiye'de üretilen otomobiline bir günde gelen dev zammı paylaşarak yaşanan duruma isyan etti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) üst üste aldığı faiz indirme kararları sonrası Türk Lirası yabancı para birimleri karşısında tarihi düzeyde rekor kaybına uğruyor.


Bu durum döviz kurundaki dalgalanma neticesinde enflasyonda ağır artışlara neden oluyor.

Birçok sektörde yerli ve yabancı üretim ürünlere ardı arına zamlar gelmeye devam ediyor.

Otomobil piyasasını yakından takip eden isimlerden olan ekonomist Emre Özpeynirci, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda,  2021 model Yeni Clio'nun dünkü ve bugünkü güncel fiyat listesini paylaşarak, bir günde gelen dev zammı gözler önüne serdi.

Emre Özpeynirci, yaptığı paylaşımda "Türkiye’de üretilen en ucuz Clio’nun bile fiyatı 361 bin TL olmuşsa artık konuşacak bir şey kalmadı. İşte bugünkü ve dünkü fiyatları" diyerek bir tabloyu paylaştı.

Buna göre, aynı aracın başlangıç paketine bir günde 114 bin Türk Lirası zam geldiği göründü.

Dün 247 bin TL olan Joy 1.0 Sce 65 bg model Reno Clio araç, bugünkü güncel listede 361 bin TL fiyatıyla yer aldı.

18 Ara 2021 - 16:25 - Ekonomi