Bu kez kadın milletvekilleri kavga etti!

TBMM'de devam eden bütçe görüşmelerinde yine olaylar yaşandı. Yapılan görüşmeler sırasında AK Parti ile CHP kadın milletvekilleri arasında kavga çıktı. Zaman zaman arbedeye varan kavgayı erkek milletvekilleri güçlükle ayırmaya çalışırken Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise kargaşanın içinde direk girerek iki grup arasında çıkan kavgayı ayırdı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

MEDYABAR.COM/

TBMM Genel Kurulu'nda, aralıksız devam eden 2022 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'nin maddeleri üzerindeki görüşmelerinde yine olay çıktı. Bu sefer olayların kahramanları ise kadın milletvekilleri oldu.

AK Parti Trabzon milletvekili Bahar Ayvazoğlu, kürsüden yaptığı konuşmada AK Parti'nin muhalefetin tezlerini çürüttüğünü söyledi. Kürsüden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP milletvekillerine yüklenen Ayvazoğlu'na CHP sıralarından tepki geldi.

AK Partili Ayvazoğlu'nun sözleri sonrası CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, salondaki tüm CHP milletvekilleri için 2'şer dakika sataşmadan söz istedi. TBMM Başkanvekili Haydar Akar ise bu talebi kabul etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Denizli milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Genel Başkanı'nın eğilip bükülmeyeceğini söyleyerek, CHP'de düşünce özgürlüğü olduğunu söyledi.

KADIN MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA ECEVİT TARTIŞMASI!
CHP Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal ise Bülent Ecevit'i eleştirmenin kimsenin hakkı olmadığını belirterek, Ecevit'in Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı çıktığını ifade etti.

KARŞILIKLI LAF DALAŞI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ
Karşılıklı sataşmalar sonrası iktidar ve muhalefet vekilleri arasında gerginlik yaşanınca TBMM Başkanvekili Haydar Akar oturuma ara verdi.


KADIN VEKİLLERİN KAVGASINI ERKEK VEKİLLER AYIRMAYA ÇALIŞTI...
Oturuma ara verildikten sonra AK Parti ile CHP kadın milletvekilleri arasında tartışma çıktı. Çıkan arbede ve kavgaya dönüşen gerginlikte erkek milletvekilleri kadın milletvekillerini sakinleştirmeye çalıştı.


REZALETİ ÇİĞDEM ERDOĞANA TABEK ENGELLEDİ!
Çıkan arbedede araya giren  Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ise CHP VE AK Parti Kadın milletvekillerini sakinleştirmeye çalışarak kavgayı ayırmaya çalıştı. Direk kargaşanın içerisine girerek müdahalşede bulunan Atabek, rezaleti ise engelledi. O anlar ise Sözcü'den Zekeriya Albayrak'ın fotoğraf karelerine yansıdı.

17 Ara 2021 - 11:06 - Siyaset